Угоду "Укргазвидобування" і фірми Онищенка було розірвано через суд

Київський апеляційний господарський суд розірвав договір про спільну діяльність між "Укргазвидобуванням" і ТОВ "Надра Геоцентр", пов`язаний із депутатом Олександром Онищенком
Depo.Влада
17 серпня 2016 10:45
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у Єдиному держреєстрі судових рішень, передає depo.ua з посиланням на "Українські новини".

Суд задовольнив скаргу державної газодобувної компанії на рішення суду першої інстанції від 5 квітня.

При розгляді апеляції на стороні держкомпанії у справі виступила Генеральна прокуратура.

Представники прокуратури в суді надали матеріали кримінального розслідування, що свідчать про реалізацію ТОВ "Надра Геоцентр" природного газу за заниженою вартістю, що призвело до збитків держкомпанії як учасника договору спільної діяльності (СД).

Зокрема, за матеріалами ГПУ, з січня 2014 до червня 2015 року ТОВ "Надра Геоцентр" реалізувало близько 426,1 млн куб. м газу на суму 1,917 млрд гривень (за цінами, зазначеним в аукціонних свідоцтвах і податкових накладних) при ринковій вартості цього газу - 3,084 млрд гривень (відповідно до висновку експертизи), у результаті чого оператор СД недоодержав 1,166 млрд гривень (вартість газу за проведеною слідством експертизою мінус вартість газу за свідоцтвами та актами біржі).

Крім цього "Укргазвидобування", мотивувала свій позов з розриву договору СД тим, що ТОВ "Надра Геоцентр" не виконало інвестиційні зобов'язання з установки вузлів обліку газу, а також несвоєчасно сплачувало податкові зобов'язання.

Внеском "Укргазвидобування" у договір СД із ТОВ "Надра Геоцентр" були 37 свердловин вартістю 107,038 млн гривень, внеском "Надра Геоцентр" - майно та кошти в розмірі 209,561 млн гривень.

Нагадаємо, 9 серпня Солом'янський райсуд Києва дозволив затримання і арешт Онищенка. 11 серпня українське бюро Інтерполу отримало матеріали для оголошення в міжнародний розшук депутата Онищенка і планує передати їх в Інтерпол.

5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт. Однак той встиг виїхати за кордон і осів у Лондоні.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Онищенко.    

28 червня затримали ще керівника ТОВ "Надра Геоцентр" Сергій Свіченка, який підозрюється у створенні злочинної організації і розтраті майна.

Сам Онищенко вже отримав посвідку проживання у Лондоні, де готовий до суду з українськими правоохоронцями

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада