Удар нижче поясу: Чому "друзі" ДБР  хочуть звільнення Авакова  

Можна не сумніватися, що керівника МВС Арсена Авакова таки не звільнять через незнання української мови, як того вимагають в суді, але точно змусять достатньо понервувати, можливо навіть наговорити емоційних дурниць і зрештою трохи підпсувати імідж міністра

Удар нижче поясу: Чому "друзі" ДБР  хочу…
Фото: УНІАН

В нинішніх політичних розкладах керівник МВС Арсен Аваков несподівано посів дуже вигідну в іміджевому плані позицію. Він перебуває над бійкою кандидатів в президенти. Певні натяки на його співпрацю з Юлією Тимошенко не мають жодних формальних доказів. Те що МВС зацікавилася деякими аспектами ведення кампанії Петра Порошенка ще нічого не означає. Не вірите? Тоді подивіться як підрозділи МВС розганяли «Нацкорпус», який вирішив зіпсувати президенту поїздку в Черкаси. «Нацкорпус» пов’язаний з  МВС? Ну так тим більше є підстав говорити, що Аваков не жаліє ані ворогів, ані друзів, якщо цього вимагає закон і порядок. Одним словом, справді бездоганна позиція для державного керівника високого рангу. Однак, судячи з усього, такий імідж Арсена Борисовича далеко не всіх влаштовує і його планують вдарити нижче поясу.   

Найближчим часом Окружний адміністративний суд м. Києва має розглянути позовну заяву щодо бездіяльності прем’єра Володимира Гройсмана, який на думку позивача давно мав попросити парламент звільнити Авакова через невідповідність того ст. 7 закону про Кабмін. В повідомленні на сайті суду також говориться, що справа розглядатиметься за спрощеною процедурою, тобто без виклику сторін. Отже що це все означає?

По-перше, що ж «інкримінується» Авакову? В статті 7 закону про Кабмін лише чотири пункти вимог до членів уряду. Усім їм Аваков цілком відповідає. І вища освіта є, і судимості немає, і заборгованостей з аліментів теж не помічали за Арсеном Борисовичем, ну і так далі. Усім вимогам відповідає крім однієї – володіння державною мовою. Авакова давно вже шпиняли за мову, зрештою, він сам давав деякі підстави для цього, наприклад, тоді коли пожартував в суді над Януковичем, що говоритиме «слобожанським мовою, яку називають ще російською». До речі, у МВС вже був суд з львівським активістом Святославом Літинським, який вимагав, щоб міністр робив свої публічні виступи виключно державною мовою. І міністерство цей суд програло. І після того Аваков намагається публічно виступати українською.

По-друге, новий мовний позов проти Авакова можна було б розглядати як витівку якогось «міського божевільного», яких вистачає серед громадських активістів патріотичної спрямованості, зокрема. І можна було б очікувати, що суд відхилить позов, пославшись на якісь формальні причини, наприклад, на те, що насправді Аваков старається публічно виступати українською. Інша справа, як в нього виходить… Але це суд вже не обходить. Пробував говорити державною і крапка. Але – ні, суд вирішив розглянути позов і при цьому навіть не заслуховувати відповідача. А це означає, що за цим позовом мають стояти серйозні сили. У будь-якому випадку у ролі позивача виступив досить досвідчений юрист Олена Халагєра. Вона співласниця адвокатського обʼєднання «Айлекс», а її бізнес-партнер Ростислав Попович — член Ради громадського контролю Державного бюро розслідувань. Попович у 2015 році висувався від партії «Укроп» на місцевих виборах, а також був головою ДВК від «Радикальної партії Ляшка», теж у 2015. Отакий от політично різносторонній партнер у Халагєр, але це, звісно, не свідчить жодним чином, що Авакова замовив Ляшко, Коломойський разом з ДБР. Це свідчить, що за позовом може стояти будь-хто.

По-третє, час вибраний для розгляду позову дуже зручний чи незручний (ну це з якої точки зору дивитися) – цього тижня і мабуть до самих виборів Верховна Рада розглядатиме закон про мову – а це один з китів передвиборчої програми Петра Порошенка. А тут міністр нібито не володіє державною мовою. І це розглядає суд. Не гарно. Як мінімум іміджеві втрати забезпечені і Авакову, і головне «Народному фронту», який чи не більше Порошенка лобіює ухвалення даного закону.

Але найцікавіше може початися, якщо суд раптом вирішить, що прем’єр повинен зробити подання у Верховну Раду на звільнення керівника МВС і це можна використати як гарний і патріотичний привід для початку повномасштабної війни проти Авакова і «Народного фронту». І останні в ній якщо не програють, то явно понесуть втрати. Чи потрібно це їм? Питання риторичне. Так що нинішній позов проти Аваковва слід розглядати, як гачок, який покликаний, якщо не нівелювати, то хоча б обмежити свободу дій керівника МВС. Тобто це своєрідний домоклів меч, який буде над ним висіти. Хоча зрештою удар цього меча навряд чи буде смертельним, утім, болючим буде точно. Одним словом, є над чим подумати.

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme