Убивство Шеремета: Суд зобов'язав ДБР відкрити справу на слідчих

Печерський районний суд Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань розпочати досудове розслідування за заявою про спробу слідчих Нацполіції примусити до слідчого експерименту без участі обраного ним захисника ветерана АТО, музиканта Андрія Антоненка, підозрюваного в організації вбивства журналіста Павла Шеремета

Про це йдеться в повідомленні на сайті юридичної фірми "Сенс Консалтинг", яка здійснює захист Антоненка, передає Depo.ua.

Відповідна ухвала була винесена 25 лютого за скаргою адвоката Дмитра Кругового на бездіяльність ДБР щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання відповідної заяви.

Суд зобов’язав ДБР внести відомості до ЄРДР за заявою Кругового, розпочати досудове розслідування та надати заявнику витяг з ЄРДР.

Круговий направив до територіального управління ДБР заяву про вчинення злочину працівниками Нацполіції ще 4 січня.

"Заява мотивована тим, що з 19:40 і до 22:00 2 січня організована група осіб у складі старшого слідчого Головного слідчого управління Нацполіції Катинського Олексія Ярославовича, який діяв спільно, за попередньою змовою, разом з іншою посадовою особою Нацполіції, за вказівками третьої невстановленої особи, які вони, ймовірно, отримували телефоном, вчинили діяння, які утворюють закінчений замах на злочин, передбачений частиною 1 статті 374 Кримінального кодексу України, а саме грубе порушення права на захист", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року у справі щодо вбивства Павла Шеремета поліція затримала добровольця Андрія Антоненка і волонтерку Юлію Кузьменко.

5 лютого 2020 року Печерський суд Києва залишив під вартою підозрюваного в організації вбивства журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка на два місяці.

20 лютого 2020 року апеляцію на запобіжний захід підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета музиканта Андрія Антоненка не розглянули.

2 березня Київський апеляційний суд переніс на 12 березня розгляд апеляції на продовження терміну тримання під вартою підозрюваному у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, ветерану АТО і музиканту Андрію Антоненку.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета й власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Читайте також: Вбивство Шеремета: Що відбувається у справі (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme