У ЗМІ оприлюднили схему, за якою Ситник продавав кримську землю за законами Росії

У ЗМІ з'явилась інформація про те, як керівник НАБУ Артем Ситник та його дружина продали за законами окупанта ділянку в окупованому Криму

У ЗМІ оприлюднили схему, за якою Ситник…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на джерела видання Страна.ua.

Фабула кримінальної справи виглядає так. Подружжя Ситник вирішили в 2015 році продати кримську землю. Для чого в лютому видали довіреність на продаж росіянці Небивайловій. Директором НАБУ Артем Сергійович, нагадаємо, стане в тому ж році. 

На підставі цієї довіреності, Олена Небивайлова в квітні 2015 роки провела перереєстрацію ділянки "в реєстраційних органах окупаційної влади" і за законами Російської Федерації, констатується в матеріалах справи. 

Далі йде операція. У серпні 2017 роки ділянку продано, сплачено держмито на користь бюджету "окупаційної влади", що може кваліфікуватися за статтею 110-2 КК України.

Суть статті – "фінансування дій, скоєних з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни кордонів території або державного кордону України". Карається строком від трьох до п'яти років позбавлення волі. 

Далі в матеріалах справи фіксується, що в своїх деклараціях Ситник акту продажу не вказав, і це друга кримінальна стаття – 366-1, декларування недостовірної інформації. 

Все це відомі факти. Але далі в матеріалах справи описуються проведені слідчі дії. 

Були допитані люди, які в 2013 році продали Ситнику землю в Криму. Саме Ситнику – він зустрічався з продавцем і залишав йому завдаток. А потім ділянку вже нотаріально оформили на дружину Анну. Тоді майбутній глава НАБУ був приватною особою і працював адвокатом. 

Далі слідчі вивчили питання довіреної особи Ситників, від імені яких вже в 2017 році відбулася угода в Криму. Від якої, як стверджував директор НАБУ, він нічого не отримав.

Виявляється, громадянка Росії Небивайлова приїжджала в Україну в жовтні 2018 року. Тобто через рік після операції з жителем Волгограда, який купив землю Ситників. 

При цьому дружина Ситника Анна, яку допитали в січні 2019 року, заперечувала, що Небивайлова передавала їй гроші за кримську землю. Хоча, як ми переконалися, після цього вона вже бувала в Україні.

Більш того, з цією жінкою Ситники навіть бачилися вже після продажу землі в Криму і вельми тепло спілкувалися. Слідство перевірило камери спостереження в аеропорту "Бориспіль", де зафіксовано, як директор НАБУ і його дружина в вересні 2018 року проводжали Небивайлову на рейс Київ-Рига.

Слідчі відзначають, що судячи з їхньої поведінки, сім'я Ситників знаходиться з нею в близьких відносинах. А дружина директора Бюро через кілька днів зустріла Олену в тому ж "Борисполі" з Риги. І навіть на своїй машині відвезла її додому. 

Загалом, не схоже на відносини людей, яких "кинули" з продажем будинку, не віддавши гроші. 

Ще один важливий факт. Слідство встановило, що при видачі довіреності Небивайловій, дружина Ситника попросила нотаріуса внести в документ орган російської влади в Криму – Держкомітет з реєстрації і кадастру. Він був створений в липні 2014 року – тобто після анексії. 

Таке прохання підтвердив і сам нотаріус, і його помічниця. Як ми розповідали вище – саме в цьому відомстві ділянку і переоформили за російськими законами в квітні 2015 року. 

Тобто встановлений чіткий намір подружжя майбутнього директора НАБУ – оформляти ділянку за нормами російського законодавства. Відзначимо також, що згоду на видачу довіреності давав і сам Ситник – тоді кандидат на пост шефа головного антикорупційного відомства. 

Також слідство перевірило дзвінки фігурантів справи і з'ясувало, що Артем Ситник, нотаріус, Олена Небивайлова і кінцевий покупець Пилов зідзвонювалися між собою. 

Загалом, картина, як то кажуть, маслом. Ситник, який заперечував, що був в курсі угоди з його землею, і що грошей за неї він не отримав, виявляється зідзвонювався і зустрічався з жінкою, яка на його прохання цю землю продала. Тобто явно знав, що відбулася угода (хоча потім це заперечував). 

Друге – подружжя Ситників навмисно, через свою довірену особу, провели операцію з землею за законами Російської Федерації. 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що голова КСУ Тупицький і директор НАБУ Ситник приховували операції з нерухомістю в окупованому Криму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme