У Зеленського виключають скасування декомунізації

Представник президента Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук виключає відкат у питанні декомунізації
 

Про це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна, повідомляє Depo.ua.

 

Стефанчук зазначив, що закони про декомунізацію працюють. І відкату назад у декомунізації "не планується".

 

"Що стосується конкретно законів про декомунізацію: вони працюють, і слава богу, але я предметно не вивчав їх імплементацію. Я впевнений, що нам треба трохи змінити точку зору. Все, що зроблено – прекрасно. Якщо треба буде зробити щось більше, то я впевнений, що Володимир Зеленський як патріот України докладе до цього всіх зусиль. Але треба не шукати проблеми в минулому, як з тими самими поляками чи угорцями, а напрацьовувати шляхи зближення, примирення, розуміння один одного", – сказав представник президента в Раді .

 

На його думку, в Україні має бути більше назв вулиць, які не викликають конфлікту.

 

"Я можу сказати свою особисту думку: я б дуже хотів, щоб в Україні було більше вулиць Шовковичних, Вишневих, Яблуневих. Тих, назви яких не викликають конфлікту. В України дуже складна історія, але моментів, які об'єднують українців, набагато більше, ніж речей, які роз'єднують... Основне завдання держави, на моє переконання – це не "розділяй і володарюй", а "об'єднуй і примножуй", – підкреслив Стефанчук.

 

Нагадаємо, 8 квітня повідомлялося, що в Україні впродовж чотирьох років внаслідок декомунізації було змінено 52 тисячі топонімів.

 

21 травня Конституційний суд України почав перевірку на відповідність Конституції закон про декомунізацію.

 

Довідка: 9 квітня 2015 року Верховна Рада схвалила закони "Про доступ до архівів респресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років", "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", "Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті" та "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939- 1945 років".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна