У Зеленського розповіли, як ділитимуть місця у новій ЦВК

Фракція "Слуга народу" у Верховній Раді IX скликання має намір запропонувати квотний принцип розподілу позицій членів нової Центральної виборчої комісії в разі звільнення нинішнього складу
 

Про це розповів перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми з початку роботи цієї Ради і під час роботи підготовчої групи сповідували квотний принцип. Він діяв при розподілі комітетів, керівних посад в комітетах. Думаю, ми запропонуємо колегам так само квотний принцип, відповідно, тоді будемо визначатися з арифметики", – заявив Корнієнко в кулуарах парламенту.

Він нагадав, що, згідно з процедурою, в разі звільнення всіх членів ЦВК протягом трьох днів депутатські фракції повинні направити президенту свої пропозиції щодо кандидатур.

"Що далі робити з цими пропозиціями, якщо їх буде, наприклад, 30, а місць 17? Напевно, будемо рейтингове голосування по кожній кандидатурі влаштовувати. Будемо далі з цим розбиратися", – додав Корнієнко.

Раніше парламентські фракції висловлювали невдоволення розподілом народних депутатів по комітетах парламенту. Найбільшу квоту отримала "Слуга народу" – 19 голів комітетів і 49 посад заступників і секретарів.

Нагадаємо, 12 вересня Depo.ua повідомляв з посиланням на власні джерела, що в Раді є домовленість скоротити кількість нових членів ЦВК до 15 і призначити їх за квотним "принципом".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook