У Зеленського розповіли, скільки коштують рейси за китайською гуманітаркою

Рейс у Китай для доставки в Україну медичних засобів проти поширення коронавірусу коштує 150-180 тисяч доларів
 

Про це заступник глави Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив в інтерв'ю "Українській правді", передає Depo.ua.

"Зараз в середньому виходить, що рейс у Китай коштує десь 150-180 тисяч доларів. Іл виходив дорожче", – сказав Тимошенко.

Він уточнив, що перший український літак, який полетів у Китай за медикаментами, був військовий вантажний Іл-76 і тоді оплачували тільки заправки і паркування, тобто хендлінгові послуги: "Це все зазвичай продають за 250-300 тисяч (доларів, – ред.)".

За словами Тимошенка, після першого такого польоту, рейси здійснюють різні комерційні авіакомпанії, тому що заправка Іл коштує надто дорого.

"Далі два Scat здійснили польоти – це казахи дали нам свій великий літак 767. І зараз ми перейшли на SkyUp", – сказав Тимошенко.

Він додав, що представники SkyUp самі запропонували свою допомогу і ще такі рейси планується виконувати авіакомпанією МАУ.

"SkyUp сам до нас прийшов і каже: дивіться, у нас немає ніяких польотів, але у нас літаки стоять. Давайте ми зараз розберемо літаки, знімемо сидіння і будемо виконувати карго-рейси. Дали ціну набагато дешевшу, ніж це все коштує, і ми літаємо зараз SkyUp, а також домовляємося з МАУ", – сказав Тимошенко.

За його словами, з Китаю привозять те, що потрібно лікарям, і допомагають бізнесу, який надає засоби захисту у регіонах.

"Зараз ми запустили цей повітряний міст з Китаєм. Ми усім комерційним аптекам і медичному бізнесу сказали: "У вас немає масок в аптеках, у вас немає ще щось, ось склад, ми зробили його в Китаї, взяли окремий аеропорт – ціна за кубатуру така-то. Тобто ми ціну, яку нам надає SkyUp і інші компанії за літаки, розділили на кубатуру. Хочете – оплачуйте SkyUp напряму, ми вас будемо возити і допомагати вам щодо Міністерства закордонних справ і так далі, різні ноти, тому що там важко витягати ці грузи зараз. І ось вони зараз так літають", – зауважив Тимошенко.

Заступник керівника ОП також розповів, що з Китаю доставляють респіратори, костюми захисту, ПЛР-тести.

Нагадаємо, 6 квітня президент Володимир Зеленський доручив главі МОЗ негайно зібрати дані про потреби всіх аптечних мереж та за допомогою державних структур закупити стільки масок, скільки їм потрібно

За даними ЦГЗ, станом на 9:00 четверга, 9 квітня, в Україні 1892 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них – 57 летальних, 45 пацієнтів одужало. 

З 6 квітня в Україні запровадили жорсткий карантин. Дізнатися, які обмеження він передбачає, можна за посиланням.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme