У Зеленського розповіли деталі законопроекту, який "зв'яже" руки суддям ОАСК

Глава держави Володимир Зеленський має намір внести до парламенту три проекти законів, у яких йдеться про переформатування роботи судової системи. Один з документів стосується повноважень Окружного адміністративного суду міста Києва

Дар'я Самборська
Заступник шеф-редактора відділу новин, журналіст відділу «Життя»
У Зеленського розповіли деталі законопро…
Фото: Офіс президента

Про це пише Depo.ua із посиланням на прес-службу Офісу президента.

Так, повідомляється, що першим документом пропонується забрати з виключної підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва всі судові спори, у яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади. Планується, що вони будуть передані Верховному суду як суду першої інстанції. Водночас судом апеляційної інстанції у таких справах буде Велика палата Верховного суду.

Другий проект закону, який Зеленський планує внести до Ради, має на меті запровадити обов’язкову перевірку на доброчесність чинних та майбутніх членів Вищої ради правосуддя, а також врегульовує питання діяльності служби дисциплінарних інспекторів як постійного структурного підрозділу секретаріату ВРП.

Третій документ вносить зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення й запроваджується відповідальність за ненадання інформації на запит дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя, йдеться в повідомленні.

Відомо, що 13 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що має намір скоротити повноваження Окружного адміністративного суду Києва. Він наголосив, що для реалізації цього рішення він направить до Верховної Ради три проекти законів. Серед них – закон про Вищу раду правосуддя. Президент також зауважив, що "усі незадоволені деякими кроками окремих суддів ОАСК".

Що відомо про скандальні справи глави ОАСК Павла Вовка й інших суддів

Очільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка і суддів ОАСК підозрюють в утворенні злочинної організації й захопленні влади, зокрема суддівської.

Обговорення завідомо штучних і неправосудних рішень Вовком і його колегами було зафіксоване на прослушці, оприлюдненій раніше НАБУ.

Для Вовка просять заставу у 3 млн грн. Арештувати його не можна через суддівський імунітет, який досі не зняла Вища рада правосуддя.

НАБУ вже зверталось до генпрокурорки Ірини Венедіктової з проектом відповідного клопотання та проханням ініціювати перед ВРП питання про дозвіл на затримання та взяття від варту Вовка, але реакції на це не було. 

Паралельно Печерський суд зобов’язав Венедіктову забрати у НАБУ справу ОАСКу. Це незаконне рішення мала переглянути Апеляційна палата Антикорсуду, але Печерський суд вже понад 3 місяців не передає матеріали справи.

Нагадаємо, 3 лютого стало відомо, що суддя Вищого антикорупційного суду (ВАКС) Андрій Біцюк з другої спроби задовольнив клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) щодо примусового приводу до суду голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. Однак тоді НАБУ не знайшло голову ОАСК Павла Вовка, тому не змогло привести його до суду для обрання запобіжного заходу. Сам Вовк сказав, що не збирається виконувати рішення ВАКС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme