У Зеленського пропонують законопроєкт про посилення люстрації влади за Порошенка

Команда чинного очільника держави Володимира Зеленського розробила законопроєкт, згідно з яким під люстрацію потрапляють особи, котрі в період із 23 лютого 2014-го до 19 травня 2019 року обіймали керівні посади у державі

Відповідну заяву президент зробив у відеозверненні до українців, передає Depo.ua.

"Найменше, що можна зробити зараз – позбавити їх (колишніх держуправлінців, – Ред.) можливості брати участь в управлінні державою", – сказав Зеленський.

Він зазначив, що не має на меті відміняти люстрацію, а натомість – хоче її посилити.

"Нами напрацьований законопроєкт про розширення закону про очищення влади. Пропоную до усіх посад, які підпадають під люстрацію додати президента України, усіх народних депутатів, голову ВР, членів уряду, генпрокурора, голову СБУ, голів АМКУ і фонду Держмайна, голів ДФС та митниць, секретаря РНБО, керівництво оборонних підприємств, які обіймали посади з 23 лютого 2017 року по 19 травня 2019 року", –сказав Зеленський.

Президент додав, що цей законопроєкт – тільки суспільна оцінка діяльності колишньої влади.

Нагадаємо, 4 липня Конституційний суд відклав розгляд закону про люстрацію на наступне засідання.

Під Конституційним судом проходила акція на підтримку закону про люстрацію.

Між іншим, у "Слузі народу" вважають ідею скасування закону про люстрацію чиїмось "хайпом".

Довідка: Закон "Про очищення влади" набув чинності у жовтні 2014 року й забороняє високопосадовцям, які були при владі за часів екс-президента-втікача Віктора Януковича, упродовж 10 років обіймати посади у виконавчій владі. Під люстрацію на сьогодні підпадають близько тисячі людей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна