У Зеленського готові до мирової щодо "Приватбанку": Коломойський буде ще винен

У команді обраного президента України Володимира Зеленського вважають, що мирова угода з Ігорем Коломойським можлива, але тоді він ще може залишитись винним банку

Про це заявила експертка з банківської діяльності команди Зеленського Вікторія Страхова у програмі "Он воно як" Аліси Юрченко і Дениса Бігуса", передає Depo.ua.

На думку Страхової, мирова з Коломойським можлива як взаємозалік "націоналізованих грошей" екс-власників "Приватбанку" та непогашених кредитів, виданих їхнім же компаніям. За таким взаємозаліком Коломойський ще може залишитись винним банку.

Страхова припускає, що розмір бажаної компенсації $2 млрд, озвучений Коломойським, міг бути сформований як сума двох показників - капіталу банку на час націоналізації та зобов’язань банку перед пов’язаними особами на 29,4 млрд гривен (близько $1,1 млрд), примусово конвертованих за процедурою bail-in.

"На мою думку, це капітал банку, який там був, це 21 мільярд гривень. За поточним курсом - це трошки менше одного мільярда доларів. І друге питання - це той bail-in, який відбувся, кошти вкладників, які було списано. 29 мільярдів фактично було списано. Це певна частина ще з того може бути", - зазначила Страхова.

При цьому вона пригадала, що під час націоналізації Коломойський визнавав кредити пов’язаним з ним компаніям на близько 60 млрд грн. (наразі це переважно проблемна заборгованість).

"Наскільки я розумію, він десь погоджувався до 60 мільярдів", - зазначила учасниця переговорів із націоналізації.

Таким чином, внаслідок "взаємозаліку", за логікою підрахунків Страхової, компанії Коломойського можуть залишитися винними Привату близько 10 млрд грн.

"Ми тільки говоримо: "Він просить 2 мільярди (доларів - ред.)", але ми щось забуваємо, що все ж таки кредити певні компаніям своїм він давав, і вони не всі погашаються. Щось обслуговується, але більшою частиною не обслуговується. Чому б не зробити взаємозалік? Якщо йому винні - зарахуйте. І, можливо, трошки ще Ігор Валерійович буде винен Приватбанку", - вважає Страхова.   

Вона зазначила, що цей сценарій наразі лише її власна думка.

Зазначимо, Страхова представляла урядову сторону під час націоналізації ПриватБанку (була проектним менеджером реформ фінансового сектору). Після націоналізації працювала корпоративним секретарем вже державного ПриватБанку (до 2017 р.). А у 2019-му опинилася в експертній команді Володимира Зеленського. Зазначає, що не спілкувалася з Коломойським з 2016 року.

Нагадаємо, 13 травня Суд відхилив апеляцію Нацбанку на користь екс-акціонерів Приватбанку.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

У Приватбанку заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки що ніяк не вплине на його роботу.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme