В ЄС розкритикували Могеріні за вмиротворення брехливої Росії

Європейські експерти у сфері безпеки звертають увагу високого представника Євросоюзу із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріки Могеріні на необхідність вживати рішучих заходів із протидії російській пропаганді

Depo.Влада
20 березня 2017 15:57
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у відкритому листі до високого представника ЄС, який підготовлений та поширений за координації інституту "Європейські цінності", повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Агресивні дії Кремля є безпрецедентними на сучасному етапі. Вторгнення до сусідніх країн, масовані бомбардування та убивства цивільного населення, перша після Другої світової війни силова анексія території іноземної держави, продовження порушення кордонів інших держав, викрадення іноземних громадян, переслідування іноземних дипломатів, а також масштабні кібератаки – це все входить до засобів нинішнього режиму на Росії. Усі ці напади супроводжуються масштабною, послідовною, грубою та агресивною дезінформаційною кампанією...", - відзначається у листі.

Водночас, констатують експерти, "незважаючи на серйозність цих загроз, високий представник ЄС із зовнішніх справ та безпекової політики Могеріні упродовж двох попередніх років намагалася уникати називати Росію головним джерелом цієї дезінформації".

"Ми, європейські експерти бачимо її послідовне умиротворення російської агресії", - наголошується у листі.

Експерти також розкритикували зусилля в ЄС, зокрема очолюваної Могеріні Європейської служби зовнішньої діяльності (ЄСЗД), у реагуванні на агресивну російську дезінформацію.

На думку експертів, створена в ЄСЗД група стратегічних комунікацій, яка покликана боротися із російською дезінформацією, включає лише 11 осіб, не має окремого бюджету та вимушена протистояти пропагандистській машині, на яку Кремль витрачає мільярд євро щорічно.

"Пані Могеріні, якщо ви продовжуватиме нічого не робити задля протистояння цій загрозі, вороги демократії будуть перемагати та руйнація наших суспільств може вже стати невідворотною. Час настав", - наголошується у зверненні.

Нагадаємо, що лише в середині 2015 року Єврокомісія запустила захист від російської пропаганди у Східній Європі.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада