У ЄК вказали на потенційні недоліки ляшківського закону "Купуй українське"

Україна має уважно підходити до ухвалення законопроекту "Купуй українське", щоб його положення у фінальному варіанті не містили порушень Угоди про асоціацію

Про це заявив генеральний директор Єврокомісії Крістіан Даніельсон в інтерв'ю Європейській правді, передає Depo.ua.

"Я нагадаю, що у нас із Україною, у відповідності до Угоди про асоціацію, лібералізована торгівля. І якщо одна зі сторін порушує умови торговельної угоди, то нам доведеться говорити про наслідки, які це матиме. А ці наслідки будуть", - сказав Даніельсон.

Він підкреслив, що жоден із партнерів, з яким ЄС має угоди про вільну торгівлю, не дозволяв собі просувати закони, які настільки грубо порушують умови договору.

"У моєму досвіді були випадки, коли елементи, частини законодавства входили у суперечність із торговельними зобов'язаннями країн-партнерів. В кожному разі ми починали дискусію, і в ці норми вносилися зміни. Але подібного до цього (закону "Купуй українське, - ред.) я не бачив жодного разу у відносинах ЄС із жодною іншою країною світу", - сказав Даніельсон.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект Радикальної партії "Купуй українське, плати українцям".

За оцінкою Міністерства економічного розвитку і торгівлі, проект закону спотворює конкуренцію і просуває інтереси окремих виробників під виглядом захисту національного виробника. Наразі і так понад 99% учасників та переможців у публічних закупівлях - українські компанії, менше 1% - іноземні.

За оцінкою Мінфіну, законопроект №7206 створює корупційні лазівки у системі публічних закупівель України. Водночас, немає жодної гарантії того, що додаткові доходи українських виробників будуть працювати на економіку України. Законопроект №7206 не передбачає жодних зобов'язань щодо реінвестування додаткових прибутків, отриманих на держтендерах. Тобто, кошти платників податків можуть бути виведені з економіки України до офшорних компаній.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme