У Яценюка збираються припинити виплати "сумнівним" переселенцям

Влада вирішила призупиняти соціальні виплати переселенцям, щодо яких сумнівається, але при підтвердженні справедливості виплат вони будуть поновлені
Depo.Влада
25 лютого 2016 16:54
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко, передає depo.ua.

За його словами, Мінсоцполітики не буде проводити тотальну перереєстрацію переселенців через виявлення шахрайських схем з виплатами.

“Спільна робота із СБУ розпочалася не сьогодні... У нас було декілька варіантів вирішення проблем. Зокрема був варіант провести тотальну перереєстрацію тимчасово вимушених переселенців. Але на сьогоднішній день їх зареєстровано понад 1, 7 млн осіб. Тому ми відмовилися і ми відмовляємося від процедури тотальної перереєстрації вимушених переселенців. Цього не буде”, - наголосив Розенко.

Натомість, за словами міністра, шляхом аналітичної роботи органи влади складають списки людей, щодо яких можуть бути сумніви, щодо яких треба провести додаткові перевірки і які можуть отримувати виплати.

Розенко наголосив, що виплати не скасовують, але можуть тимчасово призупинити на підставі подань правоохоронців.

"Наразі в управління соціальної політики передано документи на 350 тис. людей для призупинення виплат", - сказав міністр

За його словами, якщо з’ясується помилка, то виплата "реальним" переселенцям буде поновлена в повному обсязі – з моменту її призупинення.

”Вимушеним переселенцям не треба нічого боятися. Чого боятися чесним людям? Боятися треба шахраям, боятися треба злочинцям, боятися треба тим чиновникам, які організували корупційні схеми навколо цього питання”, - сказав міністр.

У свою чергу голова СБУ Василь Грицак заявив, що служба викрила схеми незаконного присвоєння шахраями-"переселенцями" бюджетних коштів, які призначалися для соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

"За нашими оцінками від 500 тис. до 900 тис. переселенців – фіктивні. Якщо цю цифру помножити на мінімальну пенсію без цієї виплати 2,4 тис. грн на сім'ю, а просто мінімальну пенсію в 1074 грн, то виходить 966 млн грн. І ця цифра щомісяця йде з бюджету", - розповів він.

Нагадаємо, на сьогоднішній день Україна виплачує пенсії приблизно 1,1 тисячам вимушених переселенців.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада