У Яценюка збираються припинити виплати "сумнівним" переселенцям

Влада вирішила призупиняти соціальні виплати переселенцям, щодо яких сумнівається, але при підтвердженні справедливості виплат вони будуть поновлені

Про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко, передає depo.ua.

За його словами, Мінсоцполітики не буде проводити тотальну перереєстрацію переселенців через виявлення шахрайських схем з виплатами.

“Спільна робота із СБУ розпочалася не сьогодні... У нас було декілька варіантів вирішення проблем. Зокрема був варіант провести тотальну перереєстрацію тимчасово вимушених переселенців. Але на сьогоднішній день їх зареєстровано понад 1, 7 млн осіб. Тому ми відмовилися і ми відмовляємося від процедури тотальної перереєстрації вимушених переселенців. Цього не буде”, - наголосив Розенко.

Натомість, за словами міністра, шляхом аналітичної роботи органи влади складають списки людей, щодо яких можуть бути сумніви, щодо яких треба провести додаткові перевірки і які можуть отримувати виплати.

Розенко наголосив, що виплати не скасовують, але можуть тимчасово призупинити на підставі подань правоохоронців.

"Наразі в управління соціальної політики передано документи на 350 тис. людей для призупинення виплат", - сказав міністр

За його словами, якщо з’ясується помилка, то виплата "реальним" переселенцям буде поновлена в повному обсязі – з моменту її призупинення.

”Вимушеним переселенцям не треба нічого боятися. Чого боятися чесним людям? Боятися треба шахраям, боятися треба злочинцям, боятися треба тим чиновникам, які організували корупційні схеми навколо цього питання”, - сказав міністр.

У свою чергу голова СБУ Василь Грицак заявив, що служба викрила схеми незаконного присвоєння шахраями-"переселенцями" бюджетних коштів, які призначалися для соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

"За нашими оцінками від 500 тис. до 900 тис. переселенців – фіктивні. Якщо цю цифру помножити на мінімальну пенсію без цієї виплати 2,4 тис. грн на сім'ю, а просто мінімальну пенсію в 1074 грн, то виходить 966 млн грн. І ця цифра щомісяця йде з бюджету", - розповів він.

Нагадаємо, на сьогоднішній день Україна виплачує пенсії приблизно 1,1 тисячам вимушених переселенців.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада