У Яценюка хочуть ввести обов'язковий захист технологічної інформації

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді ввести поняття технологічної інформації, що підлягає обов'язковому захисту
Depo.Влада
9 травня 2015 19:18
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в урядовому законопроекті № 2661 "Про внесення змін до закону України "Про інформацію" (щодо визначення норм обов'язкового захисту)", текст якого розміщений на офіційному сайті парламенту, передає depo.ua.

Як зазначається у пояснювальній записці, даний законопроект розроблений з метою врегулювання на законодавчому рівні питання щодо віднесення інформації, що циркулює в Системах незалежно від форм власності, до інформації, вимога щодо захисту якої є обов'язковою.

Так, проект закону пропонує доповнити статті 10 закону України "Про інформацію" новим видом інформації - технологічна інформація. Також пропонується доповнити статтю 19 цього закону новим пунктом, у якому дається визначення поняттю "технологічна інформація".

"Технологічна інформація - документовані відомості про склад, кількісні та якісні показники, особливості технологічних процесів, які застосовуються для керування об'єктами виробничого та невиробничого призначення у різних галузях господарства протягом їх життєвого циклу, а також дані автоматизованих систем керування такими об'єктами та систем керування технологічними процесами виробництв на об'єктах", - йдеться у документі.

Згідно з законопроектом, правовий режим технологічної інформації визначається законами України та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Також зазначено, що технологічна інформація окремих об'єктів (груп чи типів об'єктів) може бути віднесена у порядку, передбаченому законом, до інформації з обмеженим доступом.

Нагадаємо, раніше в Україні почалася серія перевірок комп'ютерних програм в органах влади.

Мітки: