У Яценюка хочуть повернути безмитне ввезення автомобілів для дипломатів

Кабмін вніс на розгляд Верховної Ради законопроект, що передбачає повернення скасованої практики безмитного ввезення дипломатичними співробітниками України особистих автомобілів.
Depo.Влада
25 січня 2016 17:09
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в законопроекті №3806 "Про внесення змін до статті 374 Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами працівників дипломатичної служби)", передає depo.ua.

Як наголошується в пояснювальній записці, такий крок допоможе у роботі українських дипломатичних відомств у зв'язку зі скороченням фінансування МЗС.

Українським дипломатам хочуть дозволити ввозити без сплати мит автомобілі, які були придбані ними для використання у своїй роботі. При цьому термін служби або відрядження працівника має бути не менше двох років, а автомобіль має бути куплений не менш, ніж за півтора року до закінчення роботи дипломата.

Також втори законопроекту пропонують встановити максимальну вартість автомобіля не більш як 30% (у старому порядку - 50%) від суми, що виплачується працівнику дипломатичної служби у зв'язку з перебуванням у довгостроковому відрядженні або проходженням дипломатичної служби за кордоном. Також автомобіль може бути тільки легковим.

Автори законопроекту вважають, що безмитне ввезення автомобілів українськими дипломатами, яке існувало до квітня 2014 року, не має корупційної складової. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада