ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Варфоломія заявили, що Онуфрій не має ніякого права виганяли екзархів Константинополя з України

Українська православна церква Московського патріархату не має права вимагати, щоб екзархи Константинопольського патріархату покинули Україну

Depo.Влада
25 вересня 2018 22:25
ФОТО: depo.ua

Про це сказав доктор богослов'я, ієрарх Константинопольського патріархату архієпископ Тельміський Іова (Геча), коментуючи рішення синоду УПЦ МП, в якому призначення екзархів Константинопольського патріархату в Київ названо "грубим втручанням" у внутрішні справи церкви і міститься вимога, аби вони покинули Україну, передає Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"По якому праву УПЦ МП засуджує Вселенський патріархат, якщо у міжцерковних відносинах УПЦ МП не є самостійною одиницею у веденні діалогу, вона не є суб'єктом, не веде листування, в якій бере участь виключно РПЦ", - заявив владика Іов.

Він також додав, що десять років тому не екзархи, а сам Вселенський патріарх приїздив до Києва, без запрошення з боку УПЦ МП, "і все одно церква під керівництвом митрополита Володимира обрала тоді не шлях конфронтації, а шлях діалогу і порозуміння".

Нагадаємо, 14 вересня Патріарх Російської православної церкви Кирило зібрав позачергове засідання Синоду через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну.

За результатами зустрічі Синод РПЦ ухвалив рішення припинити згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія у богослужіннях.

25 вересня "біла" РПЦ услід за гундяєвською "червоною" відреклася від Вселенського патріарха.

25 ж вересня Синод УПЦ МП закликав Вселенського патріарха Варфоломія припинити "грубе втручання" в їхні внутрішні справи.

Довідка: 1 вересня у Стамбулі відбувся Архієрейський собор Константинопольської церкви, головною темою якого є надання Українській православній церкві автокефалії.

На соборі Вселенський Патріарх Варфоломій перелічив численні приклади московського самоуправства щодо Київської митрополії, починаючи з XV століття.

2 вересня вселенський патріарх Варфоломій визнав себе правомочним надавати автокефалію, в тому числі Українській православній церкві, без узгодження з іншими церквами.

Константинопольський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.

17 вересня екзархи Вселенського патріарха Вафоломія привезли в Україну доказ надання автокефалії Українській православній церкві.

У прес-центрі Київської Патріархії привітали це рішення і заявили, що очікують плідної співпраці з екзархами в підготовці до надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Київський патріархат після томосу висуватиме кандидатуру патріарха Філарета на посаду предстоятеля автокефальної Православної церкви в Україні.

Тим часом в Українській православній церкві московського патріархату вважають, що необхідно скликати власний собор для обговорення рішення Константинопольського патріархату про призначення екзархів у Києві.

Як відомо, 17 квітня президент України Петро Порошенко заявив, що підготував звернення до Вселенського патріарха із проханням видати Томос щодо автокефалії православної церкви в Україні.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада