У ВАКС похвалилися результатами роботи за майже рік

За майже рік роботи Вищий антикорупційний суд України (ВАСК) ухвалив 13 обвинувальних вироків, і нині на розгляді суду перебувають 172 кримінальних провадження

Про це повідомила голова ВАКС Олена Танасевич, передає Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Зараз на розгляді по суті пред'явленого обвинувачення у Вищому антикорупційному суді перебувають 172 кримінальних провадження. За абсолютною більшістю цих проваджень суд перебуває на стадії дослідження доказів", – зазначила вона.

За словами Танасевич, за період із 5 вересня 2019 року донині суд ухвалив 14 вироків: 13 обвинувальних (сім із них – на підставі угод про визнання провини) й один – виправдувальний.

Також, говорячи про рівень довіри суспільства до суду, Танасевич зазначила, що він "безпосередньо залежить від рівня професіоналізму суддів, від справедливості й обґрунтованості їхніх рішень, від скромності й стриманості суддів у побуті, від культури спілкування не тільки в залі судових засідань, а й в повсякденному житті".

"Бути суддею – це висока честь, це стиль життя й образ мислення", – вважає вона.

Водночас, Танасевич додала, що, "на жаль, в українських реаліях можна спостерігати акції цілеспрямованої дискредитації конкретних суддів і судової влади загалом, або чути публічну критику, а іноді відверту брехню і навіть лайливі слова в медіа-просторі або соціальних мережах".

Вона розповіла також, що для того, щоб сформувати довіру до діяльності ВАКС, було створено відділ комунікацій, обрано суддів-спікерів, оперативно подається інформація про розгляд справ і проводяться онлайн-трансляції засідань.

"Ця масштабна система заходів, насправді, є вимушеним кроком. Але вона дає змогу суду висвітлювати свою діяльність самостійно і протистояти спотворенню інформації. Сподіваюся, що це дозволить помірним громадянам сформувати об'єктивну думку про діяльність суду і сприятиме збереженню довіри суспільства", – підсумувала очільниця ВАКС.

Нагадаємо, дещо раніше очільниця ВАКС зізналася, чи тиснуть на неї та суддів САП і НАБУ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"