У В'ятровича хочуть декомунізувати ще 9 населених пунктів

Український інститут національної пам'яті вимагає перейменувати ще 9 населених пунктів в 4 областях в рамках декомунізації

Про це повідомляє Інститут нацпам'яті у відповіді на запит "Інтерфакс-Україна", передає Depo.ua.

У документі зазначено, що в результаті звернень громадян, краєзнавців і архівних матеріалів, додатково ідентифіковані окремі населені пункти, назви яких пов'язані з особами, причетними до становлення радянської влади в окремих адміністративних одиницях України та діяльністю Комуністичної партії, які також підлягають перейменуванню.

"Станом на сьогодні Інститутом готуються відповідні матеріали для направлення комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування для розгляду і звернення комітету до органів місцевого самоврядування зазначених населених пунктів щодо надання ними нових назв", - йдеться у відповіді.

Зокрема, мова йде про такі населених пунктах: с.Андріїво-Іванівка Миколаївського району Одеської області (іст. Назва до листопада 1927 року - Червоне), с.Андріїво-Іванове Роздільнянського району Одеської області, с.Василівка Роменського району Сумської області (до 1928 року - хутір Зарудний, Герасимівка), с.Голобородька Пирятинського району Полтавської області (раніше - Новоселівка), с.Мелихівка Нововодолазького району Харківської області (до 1920 року - Ленівка), с.Олійники Сахновщинського району Харківської області (до 1919 року - Мотузівка ), с.Первухінка Богодухівського району Харківської області (до 1919 року - Тік), с.Рябухіне Нововодолазького району Харківської області (до 1922 року - Гуляй Поле) та с.Старостіне Роздільнянського району Одеської області (до 1932 року - Слободзея Українська).

"Подані місцевими радами згаданих населених пунктів пропозиції нових назв будуть розглянуті на комітеті Верховної Ради і на їх підставі комітетом буде підготовлено відповідні проекти постанов і подані на розгляд Верховною Радою", - відзначають в Інституті нацпямяті.

Нагадаємо, 9 квітня 2015 року Верховна Рада схвалила пакет законів, який дав старт процесу декомунізації в Україні.

10 лютого 2018 року директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що декомунізація в Україні фактично завершена.

Довідка: Декомунізація — процес позбавлення від наслідків комуністичної ідеології, що розпочався в часи розпаду СРСР та стихійно активізувався під час ленінопаду в період Революції гідності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme