У України є шанси дотиснули Росію на міжнародному рівні до кінці 2021 року, – Порошенко

Лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко розповів, що треба робити, аби наблизити повернення захоплених Росією територій і людей до України

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу "ЄС".

Перше, що має зробити влада – відновити зусилля з метою ухвалення "дорожньої карти" Мінська, який залишається основою для врегулювання, упевнений Петро Порошенко. "Його критики за два роки нічого іншого не придумали. Ця "дорожня карта" має передбачати чітку послідовність кроків. Спочатку досягнення безпеки, і лише потім – політичні питання", – зазначив лідер "ЄС".

"Наша команда свого часу разом з Німеччиною та Францією майже дотиснули Росію до погодження такого документу. Та у 2018 році Путін в очікуванні зміни влади в Україні поставив цю дискусію на паузу. Непрофесійна команда нової української влади зняла це питання з порядку денного, і лише тепер їй доходить, що то була помилка", – нагадав п’ятий президент.

Порошенко додав, що шанс виправити цю помилку є принаймні до кінця цього року, поки Ангела Меркель залишається канцлером Німеччини, а в США уже прийшла до влади команда Джо Байдена, тож можна розраховувати на їхню спільну підтримку.

"Те ж саме стосується і питання про миротворців на основі мандату Радбезу ООН на всій окупованій території  Донбасу. Кілька років наша команда витратила, аби переконати партнерів. Правляча коаліція Німеччини навіть включила цей пункт до своєї програми. Але парадокс, для нього не знайшлося місця в програмі Зеленського", – зауважив лідер "Європейської Солідарності".

"Коли ви в останнє чули від української влади вимогу до наших партнерів посилити санкційний тиск на Росію? Над цим треба наполегливо працювати. На дипломатичному фронті не може бути жодного перемир’я. Там облога Кремля має тривати безперервно", – упевнений Порошенко.

П'ятий президент переконаний, що треба активніше залучати американську сторону до участі в переговорному процесі і на донбаському, і на кримському треку, в тому числі через її залучення до нормандського формату.

Порошенко також згадав про рішення ЄСПЛ щодо порушення прав людини у окупованому Криму: "наша команда дуже довго і ретельно готувала цю справу, і перший результат істотно посилює міжнародно-правову позицію України в питанні  деокупації Криму". 

Він зауважив, що "зелена" влада час від часу, щоб не збитися з правильної дороги, потребує зрозумілих їй знаків у вигляді червоних ліній. "На поточний момент їх дві.  Вже ясно, що цього року не буде створено належних умов для проведення на окупованих територіях виборів, які б відповідали європейським стандартам. І владі не слід дратувати суспільство порожніми балачками. Ця ж сама заувага стосується і спроби відновити закупівлю газу в Росії і повернути Україну в енергетичну залежність від Кремля. Особливо тепер, коли поставки американського скрапленого газу завдали потужного удару по позиціях російського Газпрому в Європі. Коли є шанс "осушити" Північний поток-2, заблокувавши цей проект", – зазначив Петро Порошенко.

Також Порошенко звернув увагу, що на Росії зараз зростає потужність протесаного електорату. "Уявіть собі, фільм-розслідування Навального про найдорожчий будинок світу, який належить корумпованому кремлівському диктатору, станом на сьогодні вже зібрав п’ятдесят три мільйони переглядів. Це – серйозний удар по Кремлю", – упевнений п’ятий президент України.

Лідер "Європейської Солідарності" також зазначив, що на місцевих виборах партія провела своїх депутатів до обласних рад у всіх без винятку регіонах. "Ми – соборна партія національної єдності, яка об’єднує і цементує країну на засадах європейського цивілізаційного вибору. Різноманітність країни не є нашим недоліком. Вона, навпаки, робить нас багатшими, а спільне почуття соборності – сильнішими. Головним же гарантом миру і соборності залишається наша армія. І сьогодні насамперед вітаємо воїнів, які захищають Україну від російської агресії", – резюмував Петро Порошенко.

Нагадаємо, Петро Порошенко зазначив, що президентство Джозефа Байдена відкриває для України нові і дуже широкі можливості для відновлення територіальної цілісності та зміцнення суверенітету. Тому він через свої канали намагається організувати якнайоперативнішу розмову Байдена і Зеленського.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme