У ЦВК звинуватили НАБУ в незаконних обшуках

Національне антикорупційне бюро провело обшук в ніч на 14 грудня з порушеннями законодавства і не в кабінеті голови ЦВК Михайла Охендовського
Depo.Влада
19 грудня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua

У зверненні, ухваленому на засіданні ЦВК під головуванням заступника голови ЦВК Жанни Усенко-Чорної, наголошується, що співробітники НАБУ були поінформовані до початку проведення обшуку про те, що кабінет №401, санкцію на обшук в якому дав суд, з червня 2007 року фактично є службовим кабінетом іншого члена ЦВК, а не голови комісії, повідомляє Depo.ua  з посиланням на "Українську правду".

За даними "Інтерфакс-Україна", Охендовський, який до цього вів засідання, передав це право Усенко-Чорній, щоб уникнути закидів у конфлікті інтересів.

Крім того, у ЦВК вказують, що обшук проводився в нічний час, що не допускається законодавством, за винятком невідкладних обставин, яких в цій ситуації, на думку авторів звернення, не було.

У ЦВК також заявили, що після  обшуку було зафіксовано, що фронтальні панелі системного блоку комп'ютера, через який здійснюється доступ до Держреєстру виборців, а також кришка DVD-приводу зірвані. Також не вдалося включити автоматизоване робоче місце системи "Державний реєстр виборців".

"За таких обставин комісія звернулася до Генеральної прокуратури України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Комітету Верховної Ради з питань протидії та запобігання корупції і Національному антикорупційному бюро України про перевірку викладених у цій постанові обставин та реагування відповідно до законодавства України", – йдеться у зверненні ЦВК.

Нагадаємо, що 13 грудня керівник САП підписав підозру Охендовському у справі про "амбарну книгу" Партії регіонів. Ввечері того ж дня її було оголошено голові ЦВК в аеропорту, коли той повернувся з відрядження.

За словами Холодницького, документами так званої "чорної бухгалтерії" ПР підтверджуються чотири випадки отримання Охендовским готівкових коштів в офісі Партії регіонів у Києві на вул. Липській, 10, на загальну суму $16 734 США.

Сам Охендовський заявив, що вважає вказане кримінальне провадження сфабрикованим, але готовий до співпраці зі слідством.

15 грудня Главу ЦВК викликали на допит в НАБУ. Перед допитом, відповідаючи на питання про заяви Онищенка, що його реєстрація кандидатом у депутати у 2014 році відбувалася по дзвінку президента Петра Порошенка або через гроші, Охендовський заявив, що  до нього ніхто не звертався  з цього приводу.  

Більше новин політики читайте на Depo.Влада