У ЦВК побачили в "чорній касі" ПР антивиборчу провокацію

У Центрвиборчкомі України вважають, що оприлюдненням "чорної каси" Партії регіонів хочуть зірвати вибори в 7-ми округах, які будуть у липні
Depo.Влада
31 травня 2016 14:08
ФОТО: depo.ua

Про це заявив завідувач відділу взаємодії із засобами масової інформації Центральної виборчої комісії Костянтин Хівренко у коментарі програмі "Схеми", передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

"Глава ЦВК, так само, які і комісія, перебуває у виборчому процесі проміжних виборів народних депутатів України у семи округах. І мені здається, до певної міри, що те, що відбувається зараз, – це спроба вибити Центральну виборчу комісію з нормального робочого графіку роботи і зірвати вибори", – заявив Хівренко.

Нагадаємо, сьогодні ЗМІ оприлюднили документи, які нібито свідчать про тіньові витрати Партії регіонів. В цих документах фігурує і ЦВК.

У матеріалах, зокрема, йдеться про те, що людина з даними Охендовський М.В., які повністю відповідають паспортним даним голови ЦВК Михайла Охендовського, отримала 1525 доларів на відрядження 8 червня 2012 року. У цей період країна готувалася до проведення парламентських виборів, що пройшли 28 жовтня. На той момент Охендовський був членом Центральної виборчої комісії. Підпис за отримання коштів подібний до справжнього підпису чиновника під офіційними документами.

Окрім того, відповідно до опублікованих матеріалів, гроші для ЦВК отримували Лукаш О.Л. та Калюжний В.А. Прізвища й ініціали цих людей збігаються із даними колишніх депутатів від Партії регіонів Олени Лукаш і Віталія Калюжного.

Сестра Олени Лукаш Тетяна Лукаш досі є секретарем Центральної виборчої комісії. Призначення отриманих грошей у матеріалах зазначено як "відділи ЦВК", "відділи ЦВК листопад", "ЦВК", "відділи ЦВК травень 12". Фігурує декілька таких виплат на різні суми: 60 тис.  доларів, 20 тис. доларів, 45 тис. доларів і 2,2 млн доларів.

Охендовський і Лукаш поки не надали свої коментарі.

Нагадаємо, оприлюднені документи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів від 2012 року розкрили обсяги хабарів членам ЦВК.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада