У ЦВК відкинули звинувачення в порушенні закону

Центральна виборча комісія не призначила проміжних виборів на округах екс-нардепів Кутового та Насалика, бо не мала права на це згідно закону
Depo.Влада
4 травня 2016 21:30
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні Центрвиборчкому від 4 травня щодо непризначення проміжних виборів народних депутатів в одномандатних округах №№85 та 151, передає depo.ua.

Постанови Верховної Ради від 14 квітня про дострокове припинення повноважень нардепів Ігоря Насалика та Тараса Кутового надійшли до ЦВК лише 25 квітня, коли встановлений законом 10-денний термін для призначення проміжних виборів вже сплинув.

Заяву КВУ щодо порушення Центрвиборчкомом закону через непризначення даних виборів у ЦВК назвали безпідставною.

"Твердження з одного боку є не обґрунтованим, з іншого – свідчить про складність окремих норм закону "Про вибори народних депутатів України", - зазначили у ЦВК.
У комісії повідомили, що ухвалення рішення про призначення проміжних виборів в округах №№85 та 151 було "унеможливлено об’єктивно".

"ЦВК неодноразово звертала увагу на недосконалість порядку призначення проміжних виборів нардепів, встановленого ч.6 ст.16 Закону, у порівнянні, наприклад, з порядком заміщення народних депутатів, встановленим ст.105 закону. Комісія звертає увагу, що встановлені порядок та строк об’єктивно можуть застосовуватися на практиці лише за умови надходження відповідної постанови ВР до Комісії не пізніше, чим на 10-й день з дня дострокового припинення повноважень народного депутата, обраного в одномандатному виборчому окрузі", - заявили у ЦВК.

"В інших випадках питання призначення проміжних виборів народного депутата вирішується Комісією, враховуючи усі відповідні вимоги законодавства та виходячи з її повноважень, встановлених законом", - додали у ЦВК.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада