У ЦВК Росії "настукали" на Аксьонова через фальшиві документи

Екс-президент Криму Юрій Мєшков зажадав покарати главу окупаційної влади Криму Сергія Аксьонова за підроблений диплом, про який він повідомив під час реєстрації кандидатом в депутати від "Єдиної Росії"
Depo.Влада
30 серпня 2016 11:24
ФОТО: depo.ua

Відповідне звернення "Про порушення виборчих прав і вимог закону головою ЦВК республіки Крим" Мєшков підготував до глави Центрвиборчкому Росії Ели Памфілової, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

У документі повідомляється, що партія "Єдина Росія" подала до Центрвиборчкому Росії документи, необхідні для засвідчення федерального списку кандидатів. Зокрема, Аксьонова в складі регіональної групи. При цьому перевірка документів, поданих Аксьоновим, на предмет повноти та достовірності "не була належним чином забезпечена головою ЦВК республіки Крим Малишевим", - йдеться в повідомленні.

На думку Мєшкова, глава ЦВК проігнорував відомості, про які писали в кримських ЗМІ, що стосуються відрахування Сергія Аксьонова з Сімферопольського вищого військово-політичного будівельного училища, про що заявляли в Міноборони України. Проте, Аксьонов в документах, поданих на реєстрацію як кандидата, стверджується, що він має диплом про закінчення цього навчального закладу.

"Диплома не отримав, військове звання присвоюють. Проте, пред'явивши фальшивий диплом про закінчення СВВПСУ, на цій основі був зарахований для отримання другої вищої освіти і закінчив Університет економіки і управління ... Аксьонов офіційно використав фальшивий диплом ще й при реєстрації кандидатом, а потім і при обранні в "Держраду республіки Крим". Що при підтвердженні є караною дією", - йдеться в листі главі російської ЦВК.

На думку Мєшкова, "мало місце грубе порушення виборчого законодавства", а також ознаки складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 327 КК Росії (використання завідомо підробленого документа).

Таким чином, главу ЦВК Росії просять визнати незаконними дії голови ЦВК Криму Михайла Малишева, що не забезпечив перевірку достовірності відомостей про себе, поданих кандидатом в депутати Сергієм Аксьоновим, зажадати оригінали документів для перевірки, відправити відповідний запит до Мін'юсту України.

Також пропонується вирішити питання про необхідність звернення ЦВК Росії в російський Верховний суд, і, за наявності підстав, передати матеріали перевірки в російські Генпрокуратуру і слідком.

Раніше Міністерство оборони України провело перевірку архівних документів і з'ясувало, що інформація про закінчення Аксьоновим Сімферопольського вищого військово-політичного будівельного училища, зазначена в його офіційній біографії, не відповідає дійсності. За даними Міноборони України, 7 червня 1993 року він був відрахований з СВВПСУ за "недисциплінованість" і виключений зі списку особового складу.

Сам Аксьонов не підтвердив і не спростував свого виключення з військового училища. У відповідь на питання про наявність у нього диплома СВВПСУ прес-служба російського глави Криму запропонувала ознайомитися з біографією, розміщеною на його офіційному сайті. На ньому вказано, що Аксьонов закінчив військове училище в 1993 році.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада