У ЦГЗ пояснили, кому проводитимуть ПЛР-тестування, а кому – ІФА

ІФА- та ПЛР-тестування будуть проводитись або сумарно, або на вибір, залежно від того, до якої із категорій належатиме людина
 

Про це заявив директор Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) МОЗ Ігор Кузін, в інтерв'ю "Українській правді", передає Depo.ua.

"Використання імуноферментного методу може допомогти з прогнозуванням. Також ми зможемо виявляти більше хворих, раніше встановлювати діагноз і застосовувати так званий масовий скринінг. ПЛР-дослідження є доволі високотехнологічним, яке вимагає і певних приміщень, і певного лабораторного обладнання. Воно є вартісним, і для масового скринінгу його дуже важко використовувати", – розповів він.

За словами Кузіна, для деяких категорій масовий скринінг буде базуватися на імуноферментному методі.

"Тобто люди, які мають високий ризик інфікування, масово будуть скринінгуватися саме імуноферментним методом. Це також в рамках оновленого алгоритму", – пояснив він, зазначивши, що сюди можуть входити і люди старшого віку.

"Перевага в будь-якому випадку буде надаватися ПЛР-дослідженню, тобто в будь-яких сумнівних випадках ПЛР-дослідження має поставити фінальну крапку у діагнозі або у визначенні тактики", – зазначив Кузін.

Натомість ІФА буде додатковим методом.

"Це більш точний метод дослідження (ніж експрес-тести, – ред.), і справді, ми бачимо, що швидкі тести не працюють добре в сьогоднішніх умовах. Багато країн їх використовує лише для дуже вузького кола показань. Тому я би це не називав заміною, але це буде додатковим методом, який дозволить нам уточнити або сфокусувати систему епідеміологічного нагляду", – пояснив очільник ЦГЗ.

Нагадаємо, у МОЗ пообіцяли зробити тестування на антитіла до коронавірусу безкоштовним.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme