У Тимошенко кажуть, що в ПАРЄ дебатуватимуть не про повернення Росії

Тематикою поточної сесії ПАРЄ буде не обговорення повернення російської делегації, а питання міжпарламентських контактів із країнами, які не не є членами РЄ або мають обмеження щодо членства в організації
Depo.Влада
22 червня 2016 17:29
ФОТО: depo.ua

Про це в коментарі телеканалу "112 Україна" заявив народний депутат Сергій Соболєв, передає depo.ua.

"Дійсно, ці дебати планувались як дебати щодо Росії, а точніше щодо повернення Росії в склад делегації ПАРЄ, але я думаю, що наша дуже гарна робота в складі політичних груп, а ми представлені в декількох політичних групах, як українська делегація, робота з національними делегаціями дає підстави стверджувати, що це питання не професійне, це питання про співпрацю Ради Європи з країнами, які на сьогодні не є членами Ради Європи або які мають обмеження щодо членства в Раді Європи. Це перш за все Білорусь, ми хотіли саме це обговорити. Ми вважаємо, що білоруське питання є дуже важливим для Ради Європи та безпеки в цілому регіоні", - заявив Соболєв.

Він зазначив, що питання повернення делегації РФ до Асамблеї можна розглядати не раніше січня наступного року.

"Стосовно Росії, дійсно, проросійські депутати, які в основному представляють крайні ліві сили, в тому числі і західноєвропейських країн, пробували все це перевести в розмову, чи треба повертати Росію. Ми довели це на документах, що Росія сама не захотіла підтверджувати свої повноваження в січні цього року і тому до цього питання ми можемо повернутись лише в січні наступного року, а чи будуть санкції стосовно Росії, такі самі, як діяли до того, це позбавлення їх права голосу, представляти в керівних органах - це вже питання, яке ми якраз в січні обговорювали. Тема залишилась та сама, але, нібито, за темою хотіли обговорити, а як же ж ми тут скучили без Росії. Без її агресії, без вбивств її, які переслідують всі фронти: і Грузію, і Придністров'я і інші фронти", - сказав Соболєв.

"Тому, я думаю, що ті, хто задумував це як дебати повернення Росії, на сьогоднішній день фактично не змогли цього довести і загальна тема дебатів – це міжпарламентські контакти і я думаю, що саме в цьому контексті будуть виступи", - резюмував він.

28 січня 2015 р. ПАРЄ, зважаючи на ситуацію в Україні, позбавила Росію права голосу до квітня. При цьому президент ПАРЄ Анн Брассер заявила, що РФ можуть повернути право голосу в ПАРЄ за умови виконання вимог резолюції. Пізніше стало відомо, що Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) перенесла розгляд питання про повернення голосу делегаціїРосійської Федерації на червень 2015 р. Пізніше ПАРЄ продовжила санкції проти делегації Російської Федерації (РФ) до кінця поточного року, однак не анулювала її повноваження.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада