У Світовому банку пояснили, чому Україні не уникнути підвищення пенсійного віку

Пенсійний вік буде підвищуватися разом зі зростанням тривалості життя

Про це розповів старший економіст Світового банку Олексій Случинський, передає Depo.ua з посиланням на "Економічну правду".

"Зараз у людини з мінімальним стажем є право виходу на пенсію в 60 років. Це досить низький рівень. З огляду на те, що ми живемо довше, з часом пенсійний вік буде підвищуватися. Рано чи пізно ми до цього питання повернемося", - сказав Случинський.

За його словами, деякі країни не піднімають пенсійний вік прямо зараз, але приймають рішення, що почнуть це робити, наприклад, через п'ять років.

"Це дозволяє людям перебудуватися і пристосуватися до нових правил. Україна поки вирішила це питання креативно і, на мій погляд, конструктивно. Проте, це питання ще належить вирішувати в майбутньому", - заявив він.

Рішення про підвищення пенсійного віку буде технічним моментом, вважає представник Світового банку.

"Ми знаходимося в перехідному періоді підвищення необхідного страхового стажу та віку виходу на пенсію, тому щоб накладати на це підвищення пенсійного віку, потрібно все продумати", - сказав Случинський.

Нагадаємо, закон про загальне пенсійне забезпечення Верховна Рада прийняла 3 жовтня 2017 року, він набув чинності 11 жовтня.

На початку березня 2018 року Міністерство соціальної політики в рамках пенсійної реформи заявило про наміри ввести законодавчі зміни для того, щоб під час нарахування пенсії роль стажу була більш вагомою, ніж роль заробітної платні, тим самим підвищивши суму пенсійних виплат для людей з великим трудовим стажем і невеликою зарплатою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна