У світі вже є 641 жертва коронавірусу, хворих – понад 31,5 тисячу

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, станом на 7 лютого 2020 року, у світі зареєстровано 31 549 лабораторно підтверджених випадків інфікування новим коронавірусом людини, у тому числі 641 випадок смерті

Про це розповів в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗ України Ігор Кузін, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Станом на 7 лютого 2020 року у світі зареєстровано 31 549 лабораторно підтверджених випадків інфікування новим коронавірусом людини, у тому числі 641 випадок смерті", – повідомив Кузін.

Він зазначив, що переважна більшість хворих є громадянами Китаю – 31200 осіб, інші хворі – це громадяни 24 інших країн.

Кузін також нагадав, що Україна 5 лютого отримала тестсистему для виявлення коронавірусу.

"Ми вже отримали тестсистему для виявлення нового коронавірусу. Вона закуплена за кошти держбюджету. Також ми сформувати додаткове замовлення до ВООЗ і очікуємо, що на наступному тижні до нас ще прибудуть близько 30 тестсистем, які будуть розподілені по регіонах України. Крім того, зараз ми ще формуємо додаткове резервне замовлення до США до Національного центру контролю та моніторингу за захворюваннями (CDC, Атланта). Ми очікуємо, що у нас буде одна або дві тестсистеми для діагностування щонайменше 700 випадків на рівні держави, якщо в тому буде потреба", – заявив очільник ЦГЗ.

Він також додав, що термін придатності таких тестсистем складає два роки, тож їх буде достатньо для оперативного реагування держави.

Крім того, Кузін повідомив, що під час засідання оперативного штабу щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, посадовці обговорили основні оперативні заходи, які планується провести на рівні держави.

"Також обговорено готовність областей країни до випадку занесення або можливо поширення нового коронавірусу на рівні держави, проговорено чіткий перелік заходів, який планується впровадити на національному рівні після схвалення розпорядження КМУ про заходи щодо запобігання занесенню, поширенню на території гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019 року", - заявив Кузін.

Кузін запевнив, що найближчими днями буде оприлюднено план по протиепідемічних заходах в країні. Йдеться про створення відповідних регіональних планів протидії коронавірусу, виділення ресурсів для організації заходів з посилення поточної дезінфекції, а також про підготовку закладів охорони здоров'я для госпіталізації хворих або можливе перепрофілювання закладів охорони здоров'я.

Нагадаємо, за останніми даними, смертельний коронавірус уже вбив 638 людей.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

Симптомами захворювання лікарі називали лихоманку. У деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. 20 січня з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай та вже поширився за його межі, можуть бути проведені влітку. З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

Читайте також: Коронавірус з Китаю і Україна: ТОП-6 відповідей на тривожні питання

Медичні помилки: Чому в Китаї коронавірус поширився з шаленою швидкістю, і чи загрожує це Україні 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme