У Стеця заявляють про загрозу нацбезпеці через показ фільму роспропагандиста Стоуна

Намір телеканалу "112 Україна" демонструвати пропагандистський телефільм Олівера Стоуна "Revealing Ukraine" має ознаки загрози для інформбезпеки України
 

Про це йдеться у повідомленні Міністерства інформполітики, передає Depo.ua.

"МІП вважає неприпустимою трансляцію на українських телеканалах відеоматеріалів, що відкрито поширюють антиукраїнські наративи кремлівської пропаганди та маніпуляції, що використовуються Російською Федерацією в ході гібридної війни проти України", - йдеться в повідомленні.

У міністерстві наголошують, що відеоматеріал "Revealing Ukraine", назва якого перекладена як "В боротьбі за Україну", виготовлено з метою просування пропагандистських наративів держави-агресора, багато з яких вже неодноразово були розвінчані та спростовані, як офіційними державними органами України, так і громадськими організаціями та волонтерами, які протидіють поширенню дезінформації в українському інформаційному просторі.

Зокрема, аналіз отриманої інформації говорить про те, що фільм Олівера Стоуна, не дотримуючись жодного балансу у подачі інформації, просуває кремлівську пропаганду про те, що події Революції Гідності, нібито, були "керованими ззовні" США, що РФ "не має відношення" до агресії на Донбасі, що захоплення українських моряків у Керченській протоці є "провокацією влади України" та багато інших.

Просування згаданих пропагандистських наративів напередодні виборів має на меті загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в Україні, а також сприяє проведенню державою-агресором спеціальних інформаційних операцій в Україні та інших державах з метою створення негативного іміджу України у світі, наголошують у МІП.

Норми Доктрини інформаційної безпеки України визначають такі факти як загрози національній безпеці України в інформаційній сфері. Крім того, цей відеоматеріал має на меті виправдання агресії Російської Федерації та введення в оману світової аудиторії щодо реальних причин окупації окремих районів Донецької та Луганської областей, а також Кримського півострову.

МІП вважає, що поява в ефірі українського телеканалу відверто пропагандистського фільму є черговим етапом масштабної антиукраїнської кампанії держави-агресора, що спрямована на дискредитацію України в світі, підрив національної єдності та провокації внутрішньонаціональних конфліктів та ворожнечі всередині Україні.

З метою захисту інформаційного суверенітету нашої держави та протидії зовнішнім негативним впливам, МІП звертається до усіх компетентних органів, зокрема Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та Служби безпеки України, з проханням надати кваліфікацію діям телеканалу "112 Україна" та невідкладно вжити відповідних заходів у межах своєї компетенції.

Нагадаємо, телеканал "112 Україна", керівництво якого пов'язане з Віктором Медведчуком, анонсував трансляцію фільму "Відкриваючи Україну" про "громадянський конфлікт" на Донбасі.

Активіст Сергій Стерненко закликав 13 липня пікетувати телеканал "112" з вимогою не допустити в ефір фільм проросійського пропагандиста Олівера Стоуна "Нерозказана історія України", головними героями якого є президент РФ Володимир Путін і його кум Віктор Медведчук.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна