У Стеця пояснили, навіщо Чуркін бреше про розслідування катастрофи "Боїнга"

Ціль російської пропаганди на найближчий час – максимально дискредитувати розслідування трагедії "Боїнга" рейсу МН17 та нав’язати думку в передчасності створення трибуналу
Depo.Влада
16 липня 2015 13:44
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у коментарі Міністерства інформаційної політики у відповідь на заяву постійного представника Росії у Раді Безпеки ООН Віталія Чуркіна, який заявив про відсторонення російських експертів від розслідування катастрофи літака, передає depo.ua.

"Повернення російської пропаганди до абсолютно абсурдної версії про "український штурмовик" в справі МН17 не є випадковістю. Скоріш за все, РФ накладе вето на резолюцію СБ ООН щодо міжнародного трибуналу для притягнення винних у загибелі пасажирського лайнера, тому найближчим часом прокремлівські ЗМІ будуть намагатися дискредитувати результати та хід розслідування міжнародної комісії. Вже зараз Кремль робить дуже серйозні заяви про "ігнорування комісією доказів російської сторони" та про "виключення російських експертів з розслідування", готуючи адептів "русского міра" до підтримки "вимушеного рішення щодо вето по резолюції РБ ООН".

Звісно, що подібні заяви російської сторони є брехнею, оскільки РФ не направила жодного "доказу" в версії про "український штурмовик" до міжнародної слідчої комісії, через очевидність абсурдності цієї версії", - наголошують у Мінінформполітики.

Також, як відзначається у повідомленні, не відповідає дійсності інформація, що російських експертів виключили з комісії, оскільки Чуркін заявив про "обмежений доступ" та назвав це "практичним відстороненням від розслідування".

"Насправді, це виключно суб'єктивна думка, яка не лежить в юридичній площині, оскільки не існує поняття "майже виключили" або "практично виключили", комісія діє жорстко в рамках своїх повноважень та в рамках відповідного законодавства", - наголошується у повідомленні. 

Нагадаємо, як заявив постпред Росії при ООН Віталій Чуркін, російські експерти "практично відсторонені від розслідування" катастрофи малайзійського лайнера над Донбасом. 

"Ми завжди продовжували виступати за тісну міжнародну співпрацю щодо цієї катастрофи. Вийшло так, що наші експерти практично відсторонені від цього, розслідування пройшло само по собі", - поскаржився він.

В той же час офіційні особи у Росії знову підняли тему українського штурмовика, який начебто збив "Боїнг" - версію, яку відкинули абсолютно всі експерти. 

Нагадаємо також, нещодавно Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі Боїнга.

Раніше Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У свою чергу 18 сімей родичів жертв катастрофи подали в суд по цій справі на колишнього лідера донецьких бойовиків Ігоря Гіркіна. Вони також заявили, що Гіркін діяв за дорученням Кремля.

"Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував рейсом МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту знаходилися 298 осіб, всі вони загинули.