У США визнали законною "провокацію хабарем" від НАБУ

Національне антикорупційне бюро України працює в рамках українського законодавства

Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" сказала посол США в Україні Марі Йованович, коментуючи звинувачення на адресу співробітників НАБУ в провокації хабарів, передає Depo.ua.

"Наскільки я можу судити, НАБУ діє відповідно до українського законодавства. Звичайно, всі українські правоохоронні органи, включаючи НАБУ, повинні дотримуватися українського законодавства", - сказала посол.

Коментуючи кримінальні справи, які взаємно почали один проти одного керівники Генеральної прокуратури і Національного антикорупційного бюро, Марі Йованович зазначила, що між правоохоронними органами іноді трапляються незгоди і суперечки з приводу, наприклад, юрисдикції.

"Це не дивно. Важливо, щоб такі розбіжності в підходах опрацьовувалися колегіально, професійно і сприяли утвердженню репутації України як країни, яка серйозно ставиться до завдання боротьби з корупцією. Це важливо для міжнародних партнерів України, але більш ключовим є те, чи є впевненість українського народу в НАБУ, Генеральній прокуратурі та інших правоохоронних органах. Адже боротьба з корупцією - це те, за що люди боролися під час Революції гідності. І, виходячи з мого особистого спілкування з людьми, і з даних соціологічних опитувань, - це ті питання, вирішення яких вони досі чекають", - наголосила посол.

Крім того, вона прокоментувала ситуацію навколо процедури звільнення керівників антикорупційних відомств.

"Як ви знаєте, чинний закон про НАБУ передбачає аудит, який повинен бути здійснений представниками парламенту, президента та уряду. І ми вважаємо, що важливо, щоб були відібрані відповідні люди на посади аудиторів. Це повинні бути незалежні професійні люди, які заслуговують довіри. Важливо, щоб довіра була як від інститутів, яким підпорядковуються ці структури, так і від народу України. Щоб, коли аудит буде проведений, коли будуть опубліковані звіти про аудит, ці рекомендації би поважали як зацікавлені сторони в Україні, так і міжнародне співтовариство. І якщо в результаті будуть рекомендації провести конкретні зміни в цих структурах, то буде спільне розуміння, що ці рекомендації спираються на професійну оцінку, а не на політичну примху", - вважає Йованович.

Єгор Соболєв, який був звільнений з посади голови антикорупційного комітету парламенту, на думку посла, "чудово справлявся зі своєю роботою як голови антикорупційного комітету Ради".

"І ми сподіваємося, що його наступник зможе виконувати свою роботу так само добре. Тому що це дуже важливий комітет Ради. І ми ясно бачимо, що український народ вважає боротьбу з корупцією дуже важливим питанням", - наголосила Йованович.

Нагадаємо, що 30 листопада в НАБУ заявили, що Генпрокуратура та СБУ незаконно втрутилися у спецоперацію НАБУ з виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі. Зокрема, там стверджують, що заступниця голови Держміграційної служби Діана Пімахова брала хабар.

Сама ж Пімахова каже, що їй пропонували хабар, у відповідь на що вона подала заяву в СБУ. І наголошує, що не знала про те, що затриманий Сергій Титенков – представник НАБУ.

Водночас генеральний прокурор Юрій Луценко бачить порушення як в ДМС, так і в діяльності детектива НАБУ, який не мав права провокувати на хабар.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme