У США розповіли, як "озброять" українську митницю на $18 млн

Сполучені Штати Америки в рамках угоди про митну співпрацю з Україною нададуть низку технологій та засобів для вдосконалення роботи митниці
Depo.Влада
23 травня 2016 16:21
ФОТО: depo.ua

Так, США передадуть Україні найновіші інструменти і обладнання для недопуску неякісних і заборонених товарів через кордон, включаючи Систему перевірки транспорту і вантажу (VACIS) вартістю в 1 мільйон доларів, а також систему для визначення потенційно небезпечних вантажів, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу посольства США в Україні.

Крім того, США надали інформаційні технології та офісне обладнання на 120 тис. дол. для української митниці, а також продовжують обслуговування рентгенівських сканерів.

У липні цього року США мають намір поставити додаткове обладнання на 1,1 млн дол., включаючи переносні детектори хімікатів та вибухівки, набір для виявлення контрабанди, який містить фіброскопи, зонди, оглядові дзеркала, і вимірювачі відстані; детектори металу, сканери та багато іншого.

Також у повідомленні йдеться, що команда з восьми технічних радників американського Мінфіну допомагає Державній фіскальній службі з проведенням адміністративної реформи.

Загалом бюджет програм, які реалізуються в рамках підписаної сьогодні угоди, становитиме 17,5 млн дол.

Cполучені Штати також допомагають у тренуванні українських митників. Зокрема, в квітні вони брали участь в україно-молдавських транскордонних навчаннях, спонсорованих США. Найближчими місяцями відбудуться додаткові тренування для митників.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада