У США покладають великі надії на уряд Гройсмана

США мають надію, що новий Кабінет міністрів України продовжить активне впровадження реформ, що, своєю чергою, відкриє можливість для поновлення фінансування з боку МВФ та інших міжнародних донорів
Depo.Влада
15 квітня 2016 07:53
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив  екс-посол США в Україні (2003-2006 рр.), а нині директор Євразійського центру ім. Діну Патрісіу "Атлантичної ради" Джон Гербст, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Захід хотів бачити в Україні новий уряд, і застерігав від проведення перевиборів, оскільки вибори загальмували би процеси реформ в країні", - розпочав експерт.

Він зазначив, що склад нового кабінету міністрів в Україні може здатися не таким реформаторським, як попередній уряд, що зараз лишає офіс. "Але це зовсім не означає, що вони не можуть здійснити серйозних та необхідних реформ, і, можливо, вони зроблять це. Я, звичайно, сподіваюся, що так і буде", - зазначив експерт.

У цьому зв'язку Гербст нагадав, що коли президент Порошенко на початку квітня був у Вашингтоні, він підтвердив, що новий уряд зосереджуватиметься на проведенні реформ. "Тепер ми маємо побачити, чи дійсно це буде так",- зауважив колишній високопоставлений дипломат.

Крім того, він підкреслив, що новий прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, який свого часу керував Вінницею, провів там серйозні реформи. Це, за словами екс-посла США в Україні, є додатковим позитивним фактором.

Коментуючи перспективи поновлення фінансування України з боку МВФ, а також виділення Сполученими Штатами нових кредитних гарантій, колишній посол зауважив, що позиція Вашингтона і МВФ з цього питання співпадають. У цьому зв'язку він послався на заяви Крістін Лагард, яка чітко заявила, що головною умовою для поновлення фінансування має стати новий уряд в Україні, який продовжить запроваджувати реформи в рамках домовленостей, досягнутих з Фондом.

Нагадаємо, вчора, 14 квітня, Верховна Рада затвердила Володимира Гройсмана на посаду прем'єр-міністра та всіх членів Кабміну, крім міністра охорони здоров'я. Немає узгодженого кандидата лише на крісло міністра охорони здоров'я.

Під час виступу в парламенті Гройсман пообіцяв за місяць показати антикризовий план і назвав першочергові завдання нового уряду. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада