У США планують дати Україні кругленьку суму і летальну зброю

Підкомітет з питань оборони Комітету з асигнувань Палати представників Конгресу США затвердив проект закону "Про асигнування на потреби Міністерства оборони на 2020 рік", де для України передбачено $250 млн

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на посольство України в США.

Ці кошти пропонується виділити для безпекової допомоги Україні. Із зазначеної суми $50 млн пропонується спрямувати виключно для надання летальної зброї оборонного характеру.

Документом передбачено, що зазначені кошти мають бути спрямовані також на реалізацію таких програм, як підготовка військовослужбовців, надання військової техніки та спорядження, логістичне забезпечення, розвідувальна підтримка збройних та безпекових сил нашої держави.

У подальшому документ має бути затверджений повним складом Комітету з питань асигнувань, проголосований Палатою представників і Сенатом, після чого переданий на підпис президентові США.

Нагадаємо, напередодні посол України в США Валерій Чалий провів зустріч із сенатором-республіканцем від штату Міссурі Роєм Блантом, домовляючись про збільшення оборонної допомоги.

Як відомо, США надали українській армії допомогу зброєю і технікою на $400 млн.

Зокрема, 1 березня 2018 року Держдепартамент США схвалив пропонований продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок Javelin на суму $47 млн.

10 січня 2019 року президент України Петро Порошенко заявив, що після того, як Україна отримала комплекси "Джавелін", танкісти бойовиків почали відмовлятися виїжджати на позиції.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна