У "Слузі народу" сказали, на яких умовах в Україні відкриють ринок землі

У законопроєкті, який передбачатиме зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель, будуть прописані комфортні умови для фермерів, а також узгоджені усі проблемні питання, що наразі турбують суспільство

Про це заявив заступник голови фракції "Слуга народу", член аграрного комітету Дмитро Соломчук у інтерв'ю виданню OBOZREVATEL, передає Depo.ua.

Відповідаючи на питання про те, чи може іноземна компанія, володіючи 95% української землі, згідно із законопроєктом, просто викупити всю землю, адже немає жодних перешкод, для купівлі по 210 тисяч гектарів землі, він відповів: "Це проєкт закону Кабміну, вони його дуже швидко зробили. Не знаю, і не хочу коментувати. Ми в комітеті розглядаємо його, спілкуємося з експертами, населенням, уже більше 30 днів".

Політик наголосив, що більшість його колег зі "Слуги народу" дотримується позиції, якщо у законопроєкті написано, що юридична особа може придбати землю, то в дужках повинен бути зазначений бенефіціар — "українець, який проживає в країні останні п'ять років".

За словами Соломчука, ринок землі передбачає здачу населенням в оренду земельні паї.

"Власники паїв — якщо є молода сім'я, у них є земельний банк паїв з 4-5 штук, десь 10-15 гектарів землі. Ми будемо з ними спілкуватися, щоб вони здали це все в банк оренди. Якщо ж не захочуть працювати на землі, то банки будуть кредитувати 70% вартості землі. Можна взяти кредит у банку, купити житло молоді в місті або будинок у селі", – зазначив він.

Водночас, наголосив нардеп, земельну ділянку планують здавати в оренду фермерам, а отримані гроші повертати населенню.

"Це набагато більш вигідна система. Зрозуміло, буде відсоток на рівні в перший рік, наприклад, це жовтень-листопад-грудень 2020 року, в районі 5-7%. На наступний рік ми плануємо 4,4 мільярда гривень на повернення відсотків за кредитами. Орієнтовно, фермер, який купує ділянку, заплатить 5% річних у гривнях. Це гарна ставка, навіть якщо порівнювати 3% ставками в Європі, наш варіант набагато цікавіший", – зазначив він.

Також політик поінформував, що на минулому тижні відбувся збір банкірів, де йшлося про оформлення земельних кредитів.

"Кредитувати хочуть всі, ніхто не сказав "ні". Але вироблена модель буде днів через 10 десь. Банки хочуть кредитувати, це найнадійніша застава, адже автомобіль можна побити, а з землею нічого не буде", – пояснив він.

Окрім того, народний депутат вважає, що усі мітинги проти земельної реформи в жодному разі не є проплаченими й організованими.

"Це політичне питання, останні 10 років політики його розганяли. Різні сили заробляли на цьому дивіденди. Через це вони взяли слово "іноземці" із загального контексту, лякаючи ним усіх. Мовляв, вони якісь "чорні дияволи", які все знищать. Хоча зараз багато іноземців працюють тут. Звичайно, потрібно дивитися, які іноземці, які українці, все відносно", –зазначив він.

Також Соломчук впевнений, що під час ухвалення цього законопроєкту в Україні не відбуватимуться масові протести.

"Думаю, що цього не буде, впевнений навіть. У нас є дискусія з малими і великими фермерами. Позиція і президента, і наша — будувати вільну країну, де будуть розвиватися українські компанії. Для них у законопроєкті прописані комфортні умови, щоб вони на землі переробку робили, а не тільки сировину і технічні культури", – додав політик.

Нагадаємо, нардепи розробляють сім альтернативних законопроєктів, які враховуватимуть усі ризики, пов'язані із запуском ринку землі в Україні.

"Слуги народу" можуть зобов'язати покупців землі оприлюднювати свої доходи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme