У Ситника пояснили, чому затримують екстрадицію Онищенка

Процедура екстрадиції депутата від "Волі народу" Олександра Онищенка з Британії поки що не може бути розпочата, оскільки він не оголошений у міжнародний розшук
Depo.Влада
18 жовтня 2016 16:30
ФОТО: depo.ua

В НАБУ нагадали, що, за законом, для початку процедури екстрадиції громадянина, що перебуває на території іншої держави, має бути рішення суду про тримання особи під вартою, передає Depo.ua з посиланням на сайт відомства.

"Таке рішення суд ухвалює за присутності підозрюваного у залі засідань, що у випадку нардепа Олександра Онищенка, який перебуває за межами України, наразі є технічно неможливим", – констатували в НАБУ.

Там додали, що за таких обставин є необхідним оголошення нардепа у міжнародний розшук для затримання й обрання йому запобіжного заходу.

"Для цього НАБУ ще 10 серпня надало Українському бюро Інтерполу усі необхідні документи. Також Національне бюро надало всі необхідні пояснення, які підтверджують відсутність політичних мотивів кримінального переслідування підозрюваного", – заявили у НАБУ.

Рішення про оголошення в міжнародний розшук у випадку Онищенка як депутата ухвалює Комісія по контролю за файлами Інтерполу, яка провела засідання на цю тему минулого тижня.

Рішення цієї комісії мають повідомити впродовж 30 днів.

"Оголошення Онищенка у міжнародний розшук має стати інструментом, який дозволить значно прискорити й перевести процес екстрадиції в активну фазу", – вважають у НАБУ.

Нагадаємо, 5 липня Верховна Рада дала дозвіл на притягнення Онищенка до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт. Однак той встиг виїхати за кордон і осів у Лондоні.

За попередніми даними,  у результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 фігурантів "газової справи", в якій проходить і нардеп Онищенко.    

Сам нардеп вже отримав посвідку проживання у Лондоні, де збирається судитися з українськими правоохоронцями

Наразі у Королівській прокуратурі Великої Британії повідомили, що зволікання з процедурою екстрадиціїОлександра Онищенка не пов’язане із вимогами британського законодавства.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада