У Шокіна в шоці від заяв антикорупціонера Шабуніна

У Генеральній прокуратурі України спростували інформацію про те, що Віктор Шокін начебто заборонив прокурорам передавати справи в Антикорупційне Бюро і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру
Depo.Влада
24 березня 2016 09:45
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив помічник генпрокурора Владислав Куценко, коментуючи заяву глави Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, передає depo.ua.

"Я насправді в шоці від заяв пана Шабуніна, які він намагається видати на всю країну за правду та авторитетно щось заявляти, не будучи юристом...Офіційно повідомляю, що жодних заборон, які б суперечили діючому законодавсту щодо передачі тих чи інших справ, генпрокурор Шокін не видавав  та нічого не забороняв", - заявив Куценко.

У підтвердження своїх слів прокурор додав, що представники НАБу на цьому тижні вивчали в ГПУ 6 справ і вчора підготували проект постанови по трьох справах, які їм будуть передані за підписом генпрокурора. За його даними, серед зазначених шести справ, які вивчали представники НАБУ, була і "бурштинова справа".

Разом з тим, Куценко не заперечив існування листа Шокін, однак зазначив, що він аж ніяк не забороняє визначати НАБу підслідність тих чи інших справ. "Цей лист лише роз`яснює, що треба підслідність визначати не за нормами закону по НАБУ, а за нормами КППУ. Він визначає, якою процедурою рухатись, щоб передати справу і НАБУ, а не щось не передавати", - пояснив помічник генпрокурора.  

У свою чергу, директор інституту аналізу та прогнозування Юрій Лісничий назвав Шабуніна "тролем, який вкидує в інформаційний простір відверто неправдиву інформацію". "По-перше, про який документ ідеться. Він довго говорив, що Шокін щось там порушує. Зрештою він в кінці сказав, що документ підписав не Шокін, а інша людина. Брехня. По-друге, мова йде про те, що законодавством передбачено передачі не всіх справ, а лише справ щодо корупції. А в ГПУ величезний об`єм справ. Тобто це теж брехня...Я цього листа не бачив, це інший лист. Це робоче листування між в.о. генпрокурора Севруком і Антикорупційним бюро", - сказав Лісничий.

Шабунін одразу ж відреагував на цю заяву і зателефонував в ефір "112 Україна", щоб її прокоментувати. 

"Лист, підписаний генпрокурором Шокіним, направлений керівникам самостійних підрозділів і регіональних прокуратур. Про яке листування ви говорите?", - обурився Шабубін. 

Нагадаємо, сьогодні глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін повідомив, що генпрокурор Віктор Шокін офіційно наказав прокурорам не передавати справи в Антикорупційне Бюро і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада