У Шокіна створили спецуправління з питань Криму і Донбасу

Генпрокуратура створила управління, єдиним завданням якого є розслідування злочинів проти людяності під час анексії Росією Криму і на Донбасі
Depo.Влада
5 лютого 2016 16:59
ФОТО: depo.ua

Про це на засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони повідомив військовий прокурор Анатолій Матіос, передає depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"У Генеральній прокуратурі України створено управління з розслідування злочинів проти міжнародного правопорядку і людяності. У цьому управлінні розслідується одне єдине провадження, в якому вивчаються найрізноманітніші події з 24 лютого 2014 року до часу підписання перших мінських домовленостей про перемир'я у вересні 2015 року", - повідомив він.

Матіос поінформував, що на цей час вже допитана частина членів уряду, членів РНБО, "а також всіх наділених владними повноваженнями на той момент осіб, від волі, обов'язків і зобов'язань яких залежали ті чи інші управлінські державні та виконавчі рішення".

Він також розповів про те, що на цей час українськими судами прийняті рішення про виїмку важливих документів і розсекречення матеріалів, які будуть представлені на наступному засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони.

"Зараз за рішенням судів прийняті до виконання ухвали і постанови про виїмку всіх, у тому числі секретних, документів, які зберігаються в Раді національної безпеки і оборони, Адміністрації президента того часу, у міністерствах і відомствах, у Службі безпеки України, у Міністерстві внутрішніх справ", - сказав Матіос.

При цьому він назвав епохальним рішення про розсекречення протоколів і стенограм РНБО, які будуть озвучені на наступному засіданні парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони.

За словами головного військового прокурора, у цих документах йдеться про те, що "колективно, на підставі відомої на той момент розвідувальної інформації і реальної оцінки боєздатності представників української держави в Криму, приймалися ті чи інші рішення, які були обумовлені винятково прагматичною оцінкою можливостей і здібностей протистояти прямій військовій, інформаційній, практичній і політичній агресії".

Матіос підкреслив, що утиск проукраїнські налаштованих громадян Криму здійснювався "інтегрованими протягом січня-лютого представниками чи офіцерами у відставці спецслужб Росії під егідою громадських організацій представниками і громадянами Росії".

"Усі, хто потім розробили і керували початком сепаратистських проявів, а також військових дій на Донбасі, пройшли репетицію, практичне узгодження щодо впровадження стратегії гібридної війни в Криму. А це Гиркин, Безлер", - заявив він.

При цьому Матіос додав, що "викликає досить багато запитань (і я змушений про це сказати) певної міри нерішучість окремих представників, у тому числі й тих, які зараз...".

Голова парламентського комітету Сергій Пашинський не дав Матіосу завершити цю фразу і запросив всіх на наступне засідання комітету, на якому він проанонсував розсекречення даних українських спецслужб щодо анексії Криму.

"Усі ці документи будуть розсекречені і представлені, щоб всі зрозуміли, що сталося", - сказав Пашинський.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада