У Шокіна скаржаться на дискримінацію і низькі зарплати

Генеральна прокуратура вказує на недостатність фінансування відомства і скаржиться, що Кабінет міністрів ігнорує звернення ГПУ з цього приводу
Depo.Влада
17 березня 2016 15:34
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури, передає depo.ua.

"Генпрокуратура неодноразово зверталась до уряду у зв’язку із неналежними рівнем заробітної плати працівників прокуратури, низький розмір якої не дозволяє їм належно виконувати свої обов’язки", - кажуть у прокуратурі.

У Генпрокуратурі скаржаться, що їхні листи направлені прем’єр-міністру Арсенію Яценюку 28.12.2015, 10.02.2016 та 26.02.2016 року, в яких порушувалося питання недостатності фінансового забезпечення органів прокуратури та неспівмірності оплати праці, залишилися без реагування.

В ГПУ нагадують, що передбачена в державному бюджеті сума фінансування прокуратури на 2016 рік становить лише 31,6% від необхідних потреб.

Як приклад у ГПУ зазначають, що заробітна плата прокурора місцевої прокуратури у січні 2016 року становила від 4,4 до 5,4 тисячі гривень залежно від стажу роботи в органах прокуратури.

Водночас грошове забезпечення відповідної категорії наприклад працівників Національної поліції становить під 8,1 до 9,8 тис. грн., що вдвічі перевищує оплату праці прокурора місцевої прокуратури.

"Така несправедливість у підходах до оплати праці та небажання уряду її усунути викликає невдоволення співробітників, що призводить до відтоку високопрофесійних кадрів із системи органів прокуратури", - наголошують у ГПУ.

Крім того створює корупційні виклики.

"Якщо такий процес буде тривати і надалі, це може паралізувати роботу місцевих прокуратур, а відповідно і всієї системи правоохоронних органів", - зазначають у ГПУ.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада