У СБУ вразили масштабами справи про узурпацію влади Януковичем

У справі про узурпацію влади за часів екс-президента України Віктора Януковича можуть з'явитися "найнеочікуваніші прізвища"
Depo.Влада
18 квітня 2015 23:58
ФОТО: depo.ua

Про це заявив начальник головного слідчого управління СБУ Василь Вовк в ефірі "5 каналу", передає depo.ua.

За його словами, тяжкі наслідки цього злочину почали виявлятися після того, як були втілені у життя незаконні рішення Конституційного Суду.

"Поки що зупинилися на трьох складових - рішеннях суду щодо можливості формування коаліції позафракційними депутатами... Тоді було чітко записано, що коаліція формується депутатськими фракціями. Ще були попередні рішення суду з цього питання. І при цьому суд прийняв заяви нардепів з фракції Партії регіонів. Суд прийняв ще одне рішення і дозволив особі, що обіймала місце президента, зробити більшість Верховної Ради "ручною", - нагадав Вовк.

Друге, на що звернули увагу в СБУ, - фактичне позбавлення функцій Верховного Суду і передача повноважень створеним спеціалізованим судам під час правління Януковича.

"Третє - повернення до Конституції 1996 року у редакції грудня 2004 року, до повноважень, на які не можна було претендувати на виборах президента", - зазначив начальник головного слідчого управління СБУ.

Він додав, що у цій справі можуть бути фігурантами "усі причетні".

"Тут буде президент (Янукович, - ред.) - "зірка на ялинці", депутати, які оформляли подання (до КСУ), поплічники, які робили листи, подання, вели перемовини з суддями, тиснули на них, звільняли суддів, проводили їх збори і т. ін. Тут багато і з - на той час - адміністрації президента, і деякі міністри на той час, і деякі інші посадові особи не дуже низького рангу", - сказав Вовк.

Нагадаємо, 15 квітня у Генпрокуратурі заявили про фальсифікації при розширенні екс-президентом Віктором Януковичем через КС собі повноважень, в результаті повернення Конституції 1996 року.

Також повідомлялося, що по справі Януковича допитають суддів КСУ та понад сотню екс-нардепів. 

За данними СБУ, Янукович на момент обрання президентом уже створив змову з метою узурпації влади.