У "Самопомочі" образилися, що Обама їх не знає

Партія Садового загнала себе в глухий кут. В результаті, ніхто не ставиться до неї серйозно
Depo.Влада
5 лютого 2016 15:40
ФОТО: depo.ua
У "Самопомочі" образилися, що Обама їх не знає
У "Самопомочі" образилися, що Обама їх не знає

Після вчорашнього рішення чотирьох міністрів відкликати заяви про відставку активізувалася "Самопоміч", голова депутатської фракції якої Олег Березюк істерично заявив, що міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко більше не представлятиме його політсилу. "Корупція заразлива. Олексій Павленко більше не представляє Об’єднання "Самопоміч". Те, що відбувається в Кабміні, руйнує парламентську демократію в Україні. Позиція "Самопомочі" залишається незмінною – звільнити клептократичний уряд на чолі з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком та сформувати новий склад Кабміну", - заявив Березюк.

Враховуючи той факт, що дане рішення Павленка абсолютно кореспондується з вимогами наших західних партнерів про необхідність збереження діючого Кабміну, подібні звинувачення Березюка викликають здивування. До того ж якщо вже на то й пішло, і уряд – "клептократичний", то може було б логічніше вийти з коаліції, а потім після відставки цього Кабміну повернутися назад і взяти відповідальність. А так звинувачення у корупції того ж Павленка, якого сам же Березюк буквально кілька днів тому називав одним з найбільш ефективних міністрів в уряді, виглядає як безсиле намагання відімстити. Причому, схоже, що саме це бажання й рухає "Самопоміччю", яка останнім часом неприємно дивує своєю неміччю.  

Абсолютна неспроможність не те, що нав’язати, а хоча б показати свою політичну волю вже призвело до того, що "Самопоміч" тепер не беруть до уваги ані в коаліції, ані на рівні владної горизонталі президент-уряд-парламент, ані на міжнародному рівні. Всі заяви партії просто ніхто навіть не сприймає всерйоз. Мабуть, ключ до проблеми партії полягає у відсутності реального, дієвого лідера. Андрій Садовий, який і так не вражає харизмою, сидить у Львові, тоді як він потрібен у парламенті, де відбувається майже все політичне життя, або як та ж Юлія Тимошенко їздити у США, щоб шукати союзників і просто нагадувати про своє існування. Водночас Олег Березюк, який виступає головним спікером партії, веде себе як демагог, який часто-густо не здатен сказати щось виразно та зрозуміло. Все це вже призвело до того, що за табелем про ранги в Україні "Самопоміч" зараз знаходиться десь на рівні Ляшка.

Також не варто забувати про абсолютно алогічну позицію партії в ВР. Чи то вона в коаліції, чи то вона в опозиції. Фокуси з відмовою від Павленка можна пояснити лише тим, що у "Самопомочі" образилися, що у всій грі, що відбувалася навколо уряду за участю представників Заходу, які били по рукам президента, щоб той не розхитував Кабмін, Садовий і Ко виявилися взагалі зайвими. Якщо б вони були розумніше, вони б навпаки підіграли, заявивши, що підтримують позицію Заходу. А так вони, вирішивши показати своє "фе", продемонстрували абсолютне нерозуміння процесів, що зараз відбуваються навколо України.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада