У Саакашвілі почали спекулювати ім’ям Небесної сотні

Команда одеського губернатора влаштувала повноцінну інформаційну кампанію з підтримки прокурора Сергія Горбатюка на посаду наступника Шокіна
Depo.Влада
14 березня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
У Саакашвілі почали спекулювати ім’ям Небесної сотні
У Саакашвілі почали спекулювати ім’ям Небесної сотні

Уже на цьому тижні Верховна Рада має розглянути постанову про відставку генерального прокурора Віктора Шокіна. У кулуарах Верховній Раді називають кілька прізвищ можливих наступників: зокрема, говорять про перспективи у голови Донецької ОДА Павла Жебрівського і навіть нинішнього голови СБУ Василя Грицака.

Втім, нардеп Сергій Лещенко, який зараз входить в команду Саакашвілі, повідомив про те, що підтримуватиме кандидатуру Сергія Горбатюка, і вимагатиме від президента висунути саме цю особу. Власне, варто згадати, що нещодавно інтерв’ю з Горбатюком з’явилося на сайті "Української правди", де довго працював Лещенко. Тепер, за словами Лещенка, про підтримку Горбатюка як нового генпрокурора оголосили родичі "Небесної сотні". Варто зазначити, що Горбатюк вже два роки очолює Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури, у віданні якого перебуває справа Майдану.

"Якщо Горбатюку довіряють та його просувають родини, які втратили своїх найближчих родичів на Майдані - це рекомендація, проти якої не може бути аргументів. Питання лише, чи наважиться президент відмовитися від практики кишенькових генпрокурорів? Чи ризикне він поставити справді незалежну людину керувати відомством, яке завжди вважалося "дубинкою" президента, але за Конституцією має бути головним захисником законності в державі?" – зазначив Лещенко.

Насправді, подібна заява викликає велику кількість запитань. Адже "підтримка" сім’ями "Небесної Сотні" Горбатюка виглядає як звичайна спекуляція. Справа навіть не в тому, що Горбатюк за два роки так і не розкрив замовників та більшість виконавців злочинів, що були здійснені 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва. Прикриваючись заявою родичів "Небесної Сотні", Лещенко повинен пам’ятати про деякі біографічні відомості Горбатюка, який працює в ГПУ вже протягом 20 років. На його рахунку, зокрема, "справа Лазаренка". На перший погляд, це нібито позитивна сторінка в його біографії. Втім, по факту ця справа була зроблена на замовлення тодішнього президента Леоніда Кучми, який боровся з Павлом Івановичем, що перетворився на серйозного політичного конкурента.

Якщо ж говорити про нинішні розслідування справ Майдану, то попри гучні заяви результату країна так і не побачила. Варто нагадати, що слідство тоді пішло сумнівним шляхом – було відкрито сотні кримінальних проваджень. Фактично по кожному епізоду була своя кримінальна справа. Не секрет, що чим більше справ, тим більше можливостей заховати кінці в воду. Ховаючи той чи інший епізод, можна спотворити всю картинку.

З огляду на це поява Горбатюка серед претендентів – це спроба спекулювати перед президентом на імені "Небесної сотні", просуваючи прокурора, який з 2004 по 2014 рік успішно працював на посадах слідчого та старшого слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України. Тобто ані Медведько, ані Пшонка не бентежили цього слідчого. І тепер з нього ліплять нову "білосніжку"…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада