У Рябошапки розповіли, чому Україна ще не отримала від Ірану "чорні скриньки"

Іран офіційно не спростував і не підтвердив інформацію щодо відмови передавати "чорні скриньки" збитого літака МАУ в Україну

Про це заявила керівниця Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генерального прокурора Поліна Чиж на засіданні комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Учора зранку була отримана інформація, що іранська сторона не передає Україні "чорні скриньки". Ця інформація не може бути зараз ані підтверджена, ані спростована, тому що ми звертаємося до іранських представників, вони зараз кажуть, що, дійсно, сьогодні, як обіцяли, 15 числа, особа (іранський експерт – ред.) не приїде, проте вони вирішують це питання", – сказала Чиж.

За її словами, коли іранська сторона поінформувала, що "чорні скриньки" пошкоджені й не можуть бути відкриті в Ірані, було прийняте рішення, що бортові самописці мають бути перевезені в іншу країну і відкриті способами, які є можливі лише в певних лабораторних умовах. В Україні є така лабораторія – у КПІ.

"Було прийняте рішення, що 15 числа, тобто сьогодні, мав приїхати іранський експерт, який би оглянув цю лабораторію і, фактично, дав би згоду, повернувся в Іран, забрав "чорні скриньки" і повернувся в Україну, щоб проводити ці дослідження разом із нашими експертами, а також тими особами, кого б ми вважали за потрібне залучити", – розповіла представниця Офісу генпрокурора.

Утім, додала вона, 15 січня іранський експерт в Україну не приїхав. Водночас, офіційного підтвердження або спростування інформації про нібито перевезення "чорних скриньок" зі збитого літака у Францію від Ірану також немає.

У свою чергу заступник генерального прокурора Віктор Трепак наголосив на необхідності аналізу даних "чорних скриньок" для встановлення причетних до збиття літака.

"Без аналізу "чорних скриньок", без доступу наших слідчих до матеріалів провадження і до місця події нам цю відповідь дати надзвичайно складно", – підкреслив він, відповідаючи на запитання про встановлення причетних до злочину.

Трепак зазначив, що на сьогодні рішення Ірану про передачу Україні зазначених матеріалів ще немає.

Нагадаємо, сьогодні, 15 січня, Офіс генпрокурора повідомив, що просить Іран передати українським правоохоронцям бортові самописці літака рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", що був збитий 8 січня. 

Посол України у США Володимир Єльченко раніше повідомив, що розслідування причин катастрофи лайнера Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України" в Ірані буде відбуватися за участю компанії Boeing

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

14 січня представник судової влади Ірану Голямхосейн Есмаїлі заявив, що заарештовано декілька людей, причетних до авіакатастрофи українського літака МАУ під Тегераном.

 

Читайте також:  Іран збив український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme