У Росії заявили про блокування "Цензор.НЕТ" через новину про звільнення Чечні

Роскомнагляд надіслав українському порталу "Цензор.НЕТ" повідомлення про обмеження доступу до цього ресурсу
Depo.Влада
23 червня 2015 17:07
ФОТО: depo.ua

Така інформація опублікована на сайті "Цензор.НЕТ", повідомляє depo.ua.

У повідомленні йдеться про обмеження доступу до інформаційного ресурсу через новини про сирійських терористів, які погрожують президенту Росії Володимиру Путіну і обіцяють звільнити Чечню й увесь Кавказ.

На думку російського відомства, новина нібито містить заклики до масових заворушень та здійснення екстремістської діяльності.

"Протягом доби з моменту отримання даного повідомлення, провайдер хостингу або інша особа, що забезпечує розміщення в інформаційно-телекомунікаційній мережі, в тому числі в мережі Інтернет , зобов'язані проінформувати про це власника інформаційного ресурсу, який ними обслуговується, та повідомити його про необхідність негайно видалити інформацію, що містить заклики до масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку ", - йдеться в повідомленні.

Разом з тим, у відомстві обіцяють "відновити доступ в разі підтвердження факту видалення новини".

"Подібне повідомлення "Цензор.НЕТ" отримував від Роскомнагляду і раніше, в 2014 році. Тоді кремлівські цензори злякалися поширення інформації про марш за федералізацію Сибіру. Тепер же, мабуть, Кремль сильно турбує ситуація з Чечнею і неконтрольованими кадировськими бойовиками", - зазначичили в редакції інформаційного ресурсу.

На даний момент виданню не відомо, чи стримав Роскомнагляд обіцянку заблокувати доступ на "Цензор.НЕТ" на території Росії: сторінка зі списком заблокованих ресурсів не відкривається.

Нагадаємо, раніше Роскомнадзор намагався блокувати доступ до ряду не тільки російських і українських ЗМІ, а й західних видань зі світовим ім'ям. Так, в "розстрільний список" навіть потрапила "Вашингтон пост".