У РНБО пропонують створити єдиний центр із вивчення інфекційних хвороб

В Україні має бути створений єдиний інформаційно-аналітичний центр із вивчення інфекційних хвороб та патогенів, які їх спричиняють

Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов під час зустрічі з директором Інституту молекулярної біології та генетики Михайлом Тукалом, передає Depo.ua із посиланням на пресслужбу РНБО.

"Секретар РНБО доручив створити робочу групу із залученням фахівців державних установ та науково-дослідних інститутів, яка вивчатиме питання створення єдиного інформаційно-аналітичного центру з вивчення інфекційних хвороб та патогенів, які їх спричиняють", –  йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Данілов акцентував увагу на важливості проведення комплексних науково-дослідних робіт щодо вивчення інфекційних хвороб у контексті гарантування біологічної безпеки держави.

Він наголосив на необхідності координації обміну відповідною інформацією українськими лабораторіями мікробіологічного профілю і створення єдиної інформаційної бази, до якої матимуть доступ такі лабораторії.

За інформацією пресслужби, під час зустрічі учасники обговорили перебіг пандемії коронавірусної хвороби у світі та в Україні, розрахунки прогнозу пандемії, а також заходи, що їх вживає українська влада для протидії COVID-19.

Тукало зазначив, що його співробітники вивчають поширення коронавірусної інфекції та світовий досвід боротьби з COVID-19 та додав, що очолюваний ним інститут першим в Україні розробив вітчизняну тест-систему для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) з виявлення коронавірусної інфекції.

Тукало повідомив, що колектив інституту, проаналізувавши досвід застосування цих тест-систем, готовий розпочати розробку нових комплексних тест-систем, які, за його словами, мають бути максимально простими у використанні.

Директор Інституту наголосив, що потрібно неодмінно відстежувати динаміку еволюції і мутацій коронавірусу SARS-CoV-2, аби вчасно модернізувати тест-системи для його виявлення.

Варто зазначити, що в січні, відповідно до доручення секретаря РНБО Данілова, Інститут молекулярної біології і генетики НАН України розпочав роботу зі створення лабораторного варіанту вітчизняної тест-системи для діагностики коронавірусу SARS-CoV-2, що викликає захворювання на COVID-2019.

13 березня указом президента України №87 було введено в дію рішення РНБО України від 13 березня 2020 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Згідно з цим рішенням Кабінету міністрів було доручено вжити заходів щодо невідкладного фінансування виготовлення Інститутом молекулярної біології і генетики Національної академії наук України не менш ніж 200 тисяч тестів для ПЛР-діагностики COVID-19.

Нагадаємо, станом на ранок 25 травня, в Україні виявили 21 245 випадків інфікування коронавірусом

За минулу добу в Україні кількість хворих на коронавірус збільшилася на 259, що є найменшим показником, починаючи з 20 квітня – тоді заразилася 261 особа. Також за минулу добу від COVID-19 в Україні померли шестеро осіб. Це найнижчий показник летальності протягом усього травня.

Дещо раніше глава МОЗ Максим Степанов заявив, що після вихідних статистика захворюваності на коронавірусну хворобу в Україні показує менші цифри, оскільки люди менше звертаються до медиків.

Повідомлялося також, які області України станом на 25 травня досі не готові до послаблення карантину.

Читайте також: Україна на карантині до 22 червня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme