У Ризі стартує саміт Східного партнерства: Порошенко має насичений графік

Лідери Євросоюзу, а також України, Грузії, Молдови, Білорусі та Вірменії зберуться 21-22 травня у Ризі на 4-й саміт Східного партнерства
Depo.Влада
21 травня 2015 08:13
ФОТО: depo.ua

У четвер, після офіційної церемонії зустрічі та вітання, глави держав та урядів візьмуть участь у робочій вечері, організованій керівництвом Латвії, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Головуватиме на саміті президент Європейської ради Дональд Туск. Євросоюз також представлятимуть президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, високий представник ЄС із зовнішніх справ Федеріка Могеріні, інші єврокомісари.

"Ми не можемо очікувати на великий стрибок у Ризі. Це буде лише наступний крок у процесі на довгу перспективу. І тому я можу зрозуміти, що прагнення, очікування східних партнерів, їхніх політиків, коментаторів є вищими за реальність в Європі. Але я упевнений, що можливі результати Ризького саміту лежать десь посередині між реальністю у Європі сьогодні і прагненнями країн Східного партнерства. Звичайно, цього не достатньо. Але це є навіть набагато більше, ніж ми могли очікувати у контексті політичних позицій в Європі на сьогодні", - заявив напередодні Ризького саміту Туск.

Напружені переговори про зміст підсумкової спільної декларації саміту тривають до останнього часу. Україна наполягає на максимально амбітному змісті документу, включаючи зобов'язання сторін до глибшої політичної асоціації та економічної інтеграції, фіксації європейської перспективи держави, визначення конкретних часових рамок для запровадження безвізового режиму з ЄС, за умов виконання визначених критеріїв.

У проекті документа також чітко вказано про зобов'язання сторін розпочати імплементацію поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі Україна-ЄС з 1 січня 2016 року.

Під час саміту відбудеться підписання меморандуму про взаєморозуміння між урядом України і Єврокомісією щодо виділення Києву чергового пакету макрофінансової допомоги в 1,8 млрд євро.

Українську делегацію очолюватиме президент Петро Порошенко. Він проведе низку заходів та двосторонні зустрічі з лідерами Євросоюзу.

Президент разом з іншими лідерами візьме участь у саміті Європейської народної партії, який спеціально організовано з метою допомоги у досягненні якнайвагоміших результатів Ризької зустрічі високого рівня.

О 20-й годні учасники саміту Східного партнерства зберуться на робочу вечерю.

У п'ятницю лідери проведуть пленарне засідання, де ухвалять спільну декларацію. За даними дипломатичних джерел, документ не міститиме амбітних положень, на яких наполягає українська сторона.

Після спільної прес-конференції Туска, президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, прем'єр-міністра Латвії Лаймдоти Страуюми Порошенко проведе зустріч з пресою.

Графік президента України також насичений багатьма двосторонніми зустрічами з європейськими лідерами.