У Раді з'явився текст закону про заохочення українців до служби за контрактом

У Верховній раді з'явився текст законопроекту №3044 "Про внесення змін до деяких законів України щодо заохочення громадян України до проходження військової служби за контрактом, поліпшення соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей"
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Ради.

Проект був зареєстрований у Раді 10 лютого, однак спочатку його текст був відсутній. Останній етап проходження документу – опрацьовується у комітеті.

Законопроектом пропонується передбачити право військовослужбовців строкової військової служби укладати контракт про проходження військової служби на 1 рік, а також додаткові підстави дострокового припинення строкової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, у зв'язку з виникненням окремих сімейних обставин.

Також планується запровадити положення, які визначають диференційований підхід до встановлення права на професійну адаптацію військових після звільнення зі служби залежно від безперервної вислуги років:

- до 10 років – отримання консультацій та сприяння у працевлаштуванні;

- від 10 до 25 років - проходження професійної перепідготовки (тривалістю до 500 годин) – без стягнення платні за навчання та зі збереженням усіх видів забезпечення;

- від 25 років і більше – право на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.

Крім того, документом передбачається внесення до категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, осіб, звільнених з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Національної поліції, Служби судової охорони і державної пожежної охорони, в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, у Державній кримінально-виконавчій службі, які мають безперервну вислугу від 10 до 25 років у календарному обчисленні та позитивні службові характеристики.

Законом уточнюється і коло осіб, яким видається посвідчення, що підтверджує належність до категорій громадян, визначених статтею 3 ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Проектом пропонується поширити право на надання позачергово місцевими радами місць дітям резервістів, під час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, у дитячих закладах за місцем проживання.

Нагадаємо, 3 лютого в Міноборони повідомили, що в Україні протягом осіннього призову 2019 року на військову службу було відправлено 15 200 призовників та ще 700 офіцерів запасу.

Читайте також: Відтік із ЗСУ: Чому з армії масово звільняються контрактники.

Читайте також: Довоювалися: Як недокомплект і корупція знищують українську армію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"