У Раді збирають підписи за позачергове засідання, аби звільнити корупціонера Ситника

У Верховній Раді розпочали збір підписів для проведення позачергового пленарного засідання, в межах якого планують розглянути питання звільнення директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
У Раді збирають підписи за позачергове з…
Фото: НАБУ / Facebook

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на ZN.ua.

Зазначається, що процес збору підписів координує народний депутат від "Слуги народу" Артем Дмитрук – саме він отримав у спікера Дмитра Разумкова підписні листи.

Після цього народні обранці розпочали збір підписів для проведення позачергового засідання.

"До речі, якраз завтра президент ЄР Шарль Мішель зустрічається з Ситником, а вже у четвер Рада зноситиме останнього з політичних мотивів… І, так, я знаю, що Дмитрук – це група Авакова (тут вітання всім увірувавшим в патріотичність останнього).  Але без Зеленського і позачергова сесія, і тим більше таке голосування – просто неможливі", – зацитувало видання голову Центру протидії корупції (ЦПК) Віталія Шабуніна.

На його думку, подібні дії під час візиту в Україну президента Європейської Ради – свідоме руйнування стосунків України з ЄС.

Нагадаємо, 15 лютого Кабінет міністрів під час позачергового засідання підтримав проект закону, який дасть змогу звільнити очільника Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника.

Згодом міністр юстиції України Денис Малюська розповів, як саме законопроект Кабміну дозволить зняти Ситника.

18 лютого у Раді оприлюднили текст закону щодо звільнення корупціонера Ситника.

Довідка: У травні 2020 року до Конституційного Суду України (КСУ) надійшло подання 51 народного депутата щодо конституційності указу президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ.

Автори подання, серед яких скандально відомі Олександр Дубінський, Максим Бужанський, Віктор Медведчук, Андрій Деркач та інші, вважають, що президент незаконно призначив Ситника директором НАБУ, оскільки у Конституції не прописане повноваження глави держави призначати директора НАБУ.

28 серпня 2020 року КСУ визнав неконституційним указ президента про призначення Ситника очільником НАБУ.

Від 16 грудня минулого року Ситник, відповідно до рішення КСУ, не може обіймати свою посаду.

Читайте також: Ситнику вказують на двері: Хто такий новий можливий директор НАБУ Гізо Углава

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme