У Раді замислились, як озброїти батальйони тероборони

В Україні опрацьовується механізм озброєння військовозобов’язаного населення у разі масштабної агресії проти країни
Depo.Влада
28 липня 2016 13:18
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони Юлій Мамчур, передає depo.ua з посиланням на "Урядовий кур’єр".

"Комплектують ці загони (батальйони територіальної оборони) на добровільній основі, передусім тими, хто пройшов фронт в зоні АТО, має досвід, а також резервістами і військовозобов’язаними", - зазначив він.

За словами Мамчура, готуватимуть такі військові підрозділи на зборах.

"Із резервістами вже почали цикл навчань. Генштаб створює також оперативний резерв першої черги з тих, хто звільняється з лав армії. Понад те, опрацьовуємо механізм озброєння всього військовозобов’язаного населення України у разі масштабної агресії супротивника", - розповів депутат.

Політик додав, що Україна вивчає досвід і моделі створення військового резерву, зокрема Ізраїлю та Естонії.

"У кожній державі питання потужного військового резерву вирішують через державний бюджет. Україна ще довго не матиме відповідних фінансових можливостей. Люди відриваються від роботи, проходять військові збори, роботодавцю треба компенсувати значні втрати. Ізраїль має приблизно таке саме за кількістю військо, як у нас, але там у резерві 700 тисяч високо мотивованих, добре екіпірованих і озброєних людей. Піхотинця для служби або резерву вони готують щонайменше шість місяців", - сказав Мамчур.

Нагадаємо, незабаром в електронному форматі стане доступно отримання дозволів на придбання, зберігання та перереєстрацію зброї.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада