У Раді пропонують вдвічі збільшити фінансування охорони здоров'я – до 6% ВВП

Комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування пропонує у наступного року вдвічі збільшити фінансування системи охорони здоров'я
 

У Раді пропонують вдвічі збільшити фінан…
Фото: ЕРА

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький на брифінгу, передає Depo.ua

"Реформа має як плюси, так і очевидні мінуси. І наше завдання зберегти плюси і терміново виправляти помилки. Президент чітко акцентував увагу на тому, що нам потрібне не згортання реформи, а її вдосконалення, визнання та виправлення помилок. І перша помилка, яку ми негайно маємо виправляти, це недостатнє фінансування системи охорони здоров'я", – сказав він.

Радуцький як приклад навів досвід європейських країн.  

"Такі розвинуті країни як Франція та Німеччина витрачають на систему охорони здоров'я приблизно 10% ВВП. Польща у цьому році виділила близько 5%. І кожним роком цей відсоток поступово збільшується. ВВП України на порядок менший, ніж у Франції чи Німеччині, та значно нижчий, ніж у Польщі, але ми витрачаємо на медицину лише приблизно 3% ВВП", – зазначив нардеп.

Він наголосив, що в умовах дефіциту фінансування жодна реформа не матиме успіху.

"Тому Комітет здоров'я нації наполягає на необхідності збільшення фінансування системи охорони здоров'я наступного року вдвічі – до 6% ВВП", – повідомив Радуцький.

Також, за його словами, будуть внесені зміни до бюджету на поточний рік. 

"Що стосується цього року, то в умовах кризи в економіці та пандемії найбільш пріоритетним є завдання збереження медичних кадрів та медичних установ. Тому ми вносимо зміни до закону про державний бюджет фінансові гарантії медичного обслуговування населення, що дозволить усім медичним закладам отримати фінансування на рівні не менше, ніж у 2019 році. Додатково за рахунок пакетів медичних гарантій буде фінансуватись екстрена медична допомога для лікування коронавірусної інфекції, інфарктів та інсультів", – сказав Радуцький. 

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов виступив проти того, щоб МОЗ безпосередньо робило медичні закупівлі

Нагадаємо також, що станом на ранок 5 травня COVID-19 "скосив" уже 12 697 українців, летальних випадків – 316.

У світі жертв коронавірусу вже понад чверть мільйона.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті. 11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно. 

22 квітня в Україні карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу продовжили до 11 травня.

4 травня Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити карантинні заходи в Україні до 22 травня

Також Кабмін дозволив проведення планових операцій, заборонених на час карантину, й дозволив послаблення карантину з 11 травня.

Читайте також: Україна на карантині до 22 травня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme