У Раді хочуть заборонити обіймати посади громадянам Росії

У Верховній Раді зареєстровано законопроект (№4113), що передбачає заборону обіймати державні посади громадянам України, які мають також паспорти країни-агресора
Depo.Влада
22 лютого 2016 15:59
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє  depo.ua з посиланням на прес-службу партії "УДАР Віталія Кличка", автори документа вважають за необхідне заборонити обіймати важливі державні посади людям, які крім українського паспорта мають ще громадянство країни-агресора. 

"Працюючи, наприклад, на посаді судді, міського депутата чи прокурора, така людина може завдати значної шкоди національним інтересам України", - наголосив один зі співавторів документа, заступник голови парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

За його словами, законодавство України не визнає правових наслідків подвійного громадянства. Тому особи, у яких крім громадянства України є громадянство країни-агресора, можуть бути державними службовцями, депутатами всіх рівнів, суддями та співробітниками правоохоронних органів, маючи при цьому допуск до конфіденційної інформації, а часом і до державної таємниці.

Він зазначив, що законопроект спрямований на захист національних інтересів.

"В ньому ми чітко визначили перелік посад, заборонених обіймати людям з таким подвійним громадянством. За порушення відповідної вимоги передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі до трьох років", - наголосив Алєксєєв.

При цьому він зауважив, що про жодні утиски прав росіян, про що написали деякі російські ЗМІ, не вивчивши текст законопроекту, не йдеться.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада